Kuressaare kuursaalis lõhkeb helidepomm

Jaanipäeva ootuses elav Kuressaare saab 21. juunil totaalse jazzi-rünnaku osaliseks, kui Kuressaare kuursaali hõivavad noorema põlvkonna parimad pojad ja tütred, keda seob armastus muusika vastu.

Ehkki muusikalise ekstravaganža koodnimeks on valitud jazz, ei maksaks sellele ehk liialt tähelepanu pöörata – muidugi, jazz on žanrimääratlusena igati adekvaatne, küll aga pigem selles plaanis, mis puudutab improvisatsiooni – loomepuhangutele andumist just tolles hetkes, siin ja praegu.

Tegelikult on aga märkimisväärne, et kuursaali lava vallutab pea 20 ägedat muusikut, kellest osa on küll ka varem üheskoos lavalaudadel kokku sattunud, kuid kindlasti mitte päris sellises olukorras või kohas.

Eesti noorema põlvkonna tippmuusikud, kelle ampluaa ulatub folgist nüüdismuusikani, jazzist rääkimata, saabuvad Kuressaarde tegelikult juba päev varem, et Kuressaare muusikakoolis mõelda välja rünnakuplaan, millega publikut järgmisel õhtul ahhetama panna, kuid päris täpselt ei tea ka veel nemad, mis 21. juuni õhtul juhtuma hakkab.

“Just selles ongi kõnealuse sündmuse võlu, et laval saab kokku üks kirev seltskond avatud meele ja suurepärase muusikalise pagasiga inimesi ning siis hakkavad asjad lihtsalt juhtuma,” selgitas üks ürituse korraldajatest Sander Mölder. Tema sõnul lepitakse eelnevalt kokku ehk vaid mõningates põhireeglites, et laval ei valitseks täielik kaos, kuid muusika ja eripalgelised helimaastikud sünnivad siiski publiku silme all.

“Usutavasti saab see kõik olema uus ja põnev nii meile, muusikutele, kui ka kõigile, kes kuulama tulevad,” sõnas Mölder, kes ise on tol õhtul helisid tekitamas elektrooniliste seadmete abil. Lisaks temale saavad erinevates koosseisudes ja instrumentidel lavale näiteks Jarek Kasar, Laura Põldvere, Joel Remmel, Virgo Sillamaa, Marti Tärn, Argo Vals ja paljud teised. Õhtut juhib Toomas Tilk, artistinimega Tommyboy.

Esmakordselt toimuva Jazz Attacki korraldajad loodavad, et tõeliste muusikasõprade hulgas suudetakse lisaks jala tatsuma panemisele tekitada ka põnevat diskussiooni improvisatsioonilise muusika hetkeseisust – nimetatagu seda siis jazziks või mõne muu nimega.

Kui palju peaks tolles muusikas olema alles traditsiooni või kui palju anda ruumi eksperimenteerimisele? Üks on aga kindel – 21. juuni õhtul lõhkeb kuursaalis korralik helidepomm, kuid nägemaks ja kuulmaks, kuidas see kõik täpselt olema saab, tuleb ise kohale minna.

Uksed jazzi-rünnakule avatakse kell 18.

Priit Pruul

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 232 korda, sh täna 1)