Saarte Kalandus palub politseil uurida Tiiu Kupu tegevust (15)

Aprilli alguses MTÜ Saarte Kalandus tegevjuhi kohalt koondatud, kuid juhatuse liikmena jätkava Tiiu Kupu suhtes on MTÜ-l kahtlused, et ta on sisenenud võõrastele e-posti kontodele. Saarte Kalanduse juhatus andis üleeile praegusele tegevjuhile volitused pöörduda asja uurimiseks politsei poole.

Saarte Kalanduse juhatuse esimees Aarne Põlluäär ütles Saarte Häälele, et juhatus arutas kaht tõsist tehtud viga. Neist üks on tehtud, kui senine tegevjuht oli ametist juba lahkunud ja teine, kui ta tegevjuhina töötas.

Nimelt on selgunud, et juuni alguspäevadel on keegi sisenenud MTÜ Saarte Kalandus tegevjuhi e-posti kontole ja tutvunud sealse kirjavahetusega. “Asi tuli ilmsiks, kuna samal päeval oli tegevjuhi aadressilt saadetud üks kiri, mille juhatuse esimees oli adresseerinud tegevjuhile, kogemata kombel liikmelisti,” rääkis Põlluäär.

Kuna see ei olnud listile mõeldud kiri ja sellest said aru ka MTÜ liikmed, hakkasid nad asja vastu huvi tundma. “Algul oli kahtlus, et arvuti saadab ise tegevjuhi aadressilt kirju, kuid tegevjuht kinnitas, et tema arvutist ei ole ükski sellesisuline kiri välja läinud,” selgitas Põlluäär. Seejärel pöörduti selguse saamiseks interneti teenusepakkuja poole ja tuvastati, et arvuti aadress, kust kiri saadeti, ei ühti ühegi büroos oleva arvutiga ning arvuti nimi oli “Tiiu”.

“Tiiu Kupp ise eitab juhtunut kategooriliselt,” ütles Põlluäär ja lisas, et seega pöördutakse politsei poole. Tiiu Kupp Saarte Häälele eile kommentaare ei andnud.

Teine küsimus on Aarne Põlluääre sõnul seotud lähetuskulude maksmisega ja selle kohta ta oma sõnul praegu infot ei jaga, kuna asja täpsustamine on PRIA-s pooleli.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 187 korda, sh täna 1)