20 aastat Siioni kirikut

16. juunil möödub 20 aastat Siioni kiriku avamisest. Pühakoja sissepühitsemine leidis aset 13. juunil 1993. aastal ja selle viis läbi EKB liidu president Joosep Tammo. Kuressaare evangeeliumi kristlaste ja baptistide kogudusel (selline oli varasem nimetus) pole varem oma kogudusehoonet olnudki. Käidi koos üüripindadel, kõige kauem metodisti kirikus.

Ehitustööd tundvaid mehi, ka insenere, kelle “käed sügelesid” kirikut ehitama, oli vendluses mitmeid. Tolleaegse EKB liidu juhi Ülo Meriloo abiga, kes samal ajal oli Eesti Maaehitusprojektis peainsener, sai mitmed olulised kooskõlastused tehtud enne seda, kui 1989. a saadi ehitusluba. Projekti autoriks sai valitud Oleviste koguduse vend arhitekt Priit Kaljapulk. Kogu asja hing oli muidugi kogudusevanem Herman Mäemets.

Võimatu on kokku lugeda töötunde, mis tehti enne ehitusega alustamist ja ka hiljem selle käigus ära talgukorras, kuigi ehitamiseks loodi eraldi juriidiline keha – kooperatiiv.

Ka välissaarlased saatsid nii rahalisi annetusi kui ka materjale ning lõpuks ka uksed, kirikupingid, oreli jm. Samuti aitasid sõpruskogudused ja sõbrad Põhjamaadest.

Avapäeval oli külalisi Ameerikast, Austraaliast, Põhjamaadest, rääkimata Eesti erinevatest nurkadest.

Nüüd, aastapäeval algusega kell 11 on meil külas Oleviste koguduse ülistuskoor ja muusikud, dirigent Kersti Kuusk. Jutluse peab seekord jälle Joosep Tammo, Pärnu koguduse pastor. Pakume sünnipäevatorti. Kell 16 toimub erikavaga kontsertteenistus. Sissepääs on prii nii hommikul kui ka pärastlõunal.

Margus Mäemets
Siioni koguduse pastor

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 300 korda, sh täna 1)