Sotsiaalminister Rõivas jäi Saaremaal nähtuga rahule (5)

MINISTER KÜLAS: Taavi Rõivas uurib Sakadaki toodangut, selgitusi jagab Jüri Heinlaid. Tema selja taga Kaarma vallavanem Margus Mägi. Foto: Tõnu Veldre

Eile Saare maakonda külastanud sotsiaalminister Taavi Rõivas kiitis Randvere tööõppekeskust ja avaldas lootust, et haigla kopteriplatsi rajamist pidurdav vastasseis leiab lahenduse. 

“Väga loodan, et vaidlus (Kuressaare haigla juurde rajatava kopteriplatsi detailplaneeringule on oma vastuväited esitanud eksmaavanem Toomas Kasemaa – toim), mis planeeringu kehtestamisel tekkinud on, saab lahenduse,” ütles haigla külastamise käigus ka kopteri maandumiskoha üle vaadanud minister Saarte Häälele.

“On ju Saaremaa inimeste jaoks väga oluline kindlustunne, et kui midagi tõsist peaks juhtuma, toimib haiglatevaheline transport väga kiiresti. Kuna kiireim võimalus selleks on mõistagi helikopter, peaks korralik maandumisvõimalus haigla lähedal olema.”

Rõivase sõnul võiks haigla juures tegutseva perearstikeskuse väljaehitamiseks kasutada ka Euroopa Liidu fondide tuge. Nimelt on piisava suurusega ja mitmekülgsete teenustega tervisekeskuste ehitamist ja rekonstrueerimist kavas toetada EL-i struktuurifondide uuest perioodist 2013–2020.

Kõne all olid ka haigla teised investeerimisplaanid, näiteks hooldekodu ehitamine kompleksi polikliiniku ossa. Rõivase kinnitusel riiklikke reforme, mis Kuressaare haigla praegust ravikorraldust oluliselt muuta võiks, ette näha ei ole.

Järgmiseks Randvere tööõppekeskusse jõudnud, sai minister ülevaate seal pakutavatest võimalustest ja keskust pidava MTÜ muredest-rõõmudest.

Keskuse ruumes tegutseva, kadakast tarbeesemeid ja suveniire valmistava OÜ Sakadak juht Jüri Heinlaid pakub tööd vaid erivajadustega inimestele. “Lisakulud on seetõttu väga suured,” tõdes Heinlaid. “Kui töövõimetus on üle 50–60 protsendi, võiks maksusoodustus praegusest palju suurem olla. Kui inimesel võetakse pensioni vähemaks, ei ole ta väga huvitatud tööle tulemisest.”

Minister kinnitas Heinlaiule, et kavandatav töövõimetoetus on kindlasti suurem kui praegune töövõimetuspension. Randveres arutati ka seda, millised on võimalused aidata keskusel järgmisel Euroopa Liidu eelarveperioodil teenuseid osutada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 698 korda, sh täna 1)