Vastukaja: Aktsioon “Kõrtsid kell 5 kinni!” kukkus läbi (25)

“Aktsioon “Kõrtsid kell 5 kinni!” kukkus läbi”
Saarte Hääl, 11.06

Löök kesklinna turvatundele

Sõlmitud kokkuleppest taganemine ei ole mitte ainuüksi löök kesklinna turvatundele, vaid igale linna elanikule ja külalisele personaalselt. Tegemist oli ühiskondliku kokkuleppega, mille olulisust ei ole võimalik ületähtsustada.

Turvatunne ei ole pelgalt avaliku korra tagamine, mille tõttu sageli vaid politsei suunas küsivaid pilke heidetakse. See on alati olnud ja jääb ka jätkuvalt kõigi ühiskonnaliikmete luua, ollakse siis elaniku, jõu-struktuuri, kohaliku omavalitsuse või eraettevõtja rollis.

Politseipatrullide arvu suurendamine ja pidev kohalolek kesklinnas teatud asutuste lähedal ei ole reaalselt võimalik ja ei ole ka oma loomult jätkusuutlik. Politsei teenust on õigus saada kõigil inimestel üle terve maakonna, on siis tegemist liiklusõnnetuse, peretüli, avaliku korra rikkumise või kuriteoga üldisemas mõttes.

Loodetavasti on kohaliku omavalitsuse kaasabil taas võimalik luua mõistlik kompromiss, mis ei jäta võitjaks joobes inimeste pealt saadavat ettevõtlustulu ja inimeste turvatunde puudumist.

Aare Allik,
Kuressaare politseijaoskonna
piirkonnavanem

Tropp-parteilaste süüdistused on arusaamatud

Millest tekivad Kuressaare-taolise linna tulud? Ilmselt mitte riigilt saadud sotsiaalabist või regionaaltoetustest, kui sellised üldse peaksid olemas olema. Sisuliselt umbes neljakuulisest turismiperioodist.

Seda enam jäävad mulle arusaamatuks tropp-parteilaste süüdistused, kuidas linna ettevõtjad oma kasumiahnuses linnale ja linlastele halba teevad ja ei taha oma ärisid hommikul kell 5 sulgeda, kui teenida on võimalik kella 8-ni.

Tulge õige mõistusele seal ja harjuge mõttega, et teid ei parandata, lasteaedu ja koole ei peeta, kui needsamad tulud teenimata jäävad…
Sama ütlen ka kõigi teiste linnade-sarnaste kohtade elanikele. Kui kolisite linna elama, siis peate ikka taluma midagi muud ka peale linnulaulu! Elu on selline lihtsalt.

Evelyn Sepp
Facebooki postitus

Kokkulepe oli naeruväärne

See kokkulepe oli algusest peale naeruväärne. Kesk-Euroopas on alkohol märksa odavam ja kättesaadavam kui meil.

Aga kord on majas, sest seal ei seisne riigipoolne alkoholismivastane võitlus mitte kõrgete alkoholiaktsiiside sissekasseerimises, vaid avaliku korra tagamises.

Kõrtsis nelja seina vahel viinavõtmine on seal kõwasti lubatud (selline silt asub Koerus pubi Janune Kägu seinal).

Kuid tänaval lällamist peetakse näiteks Saksamaal (erinevalt Eestist ja iseäranis Kuressaarest) nuhtlemist väärivaks patuks.

Raul Salumäe
Facebooki postitus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 977 korda, sh täna 1)