Enne jaani rohumaad niidetud ja silo auku aetud

SIIN ON SEE MAA: Agronoom Õnne Alas mehhanisaator Marko Maltisele: “Näed, kui palju on tehtud, aga teha jääb veel küllaga.” Foto: Sander Ilvest

Maainimesed teavad juba igiammusest ajast, et enne jaani tehtud hein on kõige väärtuslikum. Nüüd, kus loomadele antud ninaesisest moodustab silo heinast palju suurema osa, saab jaanikuus tranšeedesse või rulli tehtud sööda väärtust ikka samamoodi hinnata. 

Esmaspäeva hommik. Kell 10 kohtume Pöide AG OÜ tegevjuhi Egon Jürissoniga Muhus Hellamaa lautade juures, kus eelmisel nädalal kolm tranšeed silomassiga täideti.

“Muhu Farmid OÜ ja Pöide AG OÜ on mõlemad AS-i Saaremaa Lihatööstus tütarettevõtted. Kontsernisiseselt saame oma masinaid ja seadmeid efektiivsemalt kasutada. Muhus lõpetasime nädalavahetusel. Täna on kogu meeskond Pöide mail,” selgitab Egon Jürisson.

Augustis-septembris kavatsetakse lüpsikari Pöidelt Muhusse üle tuua. Lüpsilehmade tarvis sai Jürissoni sõnul talveks tranšeesse pandud kvaliteetne, rikkaliku proteiinisisaldusega sööt.
Talvine sööt koguti enam kui 200 hektarilt, saadi umbes 1300 tonni silo, mis paigutati kolme auku. Selle koostises on põhiliselt lutsern ja kõrrelised.

Peale silo tehakse ka heina. “20 hektarit massi jäi maha. Siloaugud said täis. Eile kaarutasime maa üle. Vasikate jaoks saame vajaliku koguse kvaliteetset heina,” annab tegevjuht teada.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 562 korda, sh täna 1)