Pöide meest hirmutab mobiilimasti rajamine (18)

Pöide valla elanik Harri Remmelkoor on Pöidele mobiilimasti ehitamise vastu, kuna see tuleb tema elamule liiga lähedale. Seepärast saatis ta 7. juunil Pöide vallavalitsusele kirja vastuväidete ja ettepanekutega, mida tuleks mobiilimasti püstitamise plaanis muuta.

Remmelkoore sõnul halveneb olenevalt masti võimsusest umbes ühe kilomeetri raadiuses mastist inimeste tervis. Mast tekitab tema sõnul mitmesuguseid terviseprobleeme, sh peavalud, vererõhutõus, südame rütmihäired, stress, unetus. Remmelkoor nõuab, et enne masti püstitamist oleks läbi viidud tervist kahjustavate faktorite mõõdistamine. Lisaks huvitab teda, kes ja kuidas kompenseerib vajaduse korral inimestele tervisehädad, mida mobiilimast on põhjustanud.

Teiseks toob ta välja oma krundi turuväärtuse langemise, mis samuti masti ehitamisega kaasneb. “Kes kompenseerib selle kahju, kui tahan maa ja majad maha müüa, kuna elamine võib muutuda mastitsoonis eluohtlikuks?” küsib Remmelkoor oma kirjas.

Kolmandaks toob ta välja, et mobiilimast ei sobi juba esteetiliselt sealsesse keskkonda, rikkudes keskkonna loomulikku ilu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 105 korda, sh täna 1)