Võrkpallurid lähevad Bermudale lootustega (2)

Vähem kui kuu aja pärast Bermudal algavatele Saarte mängudele sõitvate võrkpallinais- ja meeskonna peatreenerid toonitavad, et kui oma mängu mängida, ei ole ka hea tulemus võimatu.

Saaremaa on nii meeste- kui ka naistevõrkpallis tiitlikaitsja, mis paneb neile loomulikult ka suuremad ootused. Kui teistes pallimängudes on Bermudal osavõtt üldiselt olematu või väga napp, siis võrkpallis on naisi 9 võistkonda ja mehi 8 võistkonda.

Mehed mängivad alagrupis Gotlandi, Guernsey ja Kaimani saartega. Peatreener Toomas Jasmini sõnul on kõigi vastastega mängides olulisim oma rütmi kättesaamine. “Siis ei näe ma probleemi,” arvas Jasmin. Eelmistel mängudel 2011. aastal võitis Saaremaa kõiki oma vastaseid “kuivalt” 3 : 0.

Alagrupi vastaseid iseloomustades ütles mitmetel eelmistel mängudel mängijana osalenud Jasmin, et eeldatavalt on nõrgim vastane alagrupis Guernsey ja raskeim Kaimani meeskond. Samas pidas ta ülioluliseks ka esimest mängu Gotlandiga.

Naiskonna peatreenerile Ene Kasele on Bermuda mängud esimesed Saarte mängud. Alagrupi vastased on saarlannadel Kaimani saared, Bermuda, Hitra ja Gotland. Kase sõnul on ilmselt raskeim vastane alagrupis eelmiste mängude viies ja seekordne võõrustaja Bermuda. Samas ei ole Kaimani naiskond eelmisel korral osalenud ja Kase arvates võib ka sealt tulla raske vastane. “Kergelt ei tohi võtta ühtegi vastast,” kinnitas Kask.

Kindlasti oodatakse saar-lannade kohtumist Fääridega, mis saab teoks, kui mõlemad alagrupist edasi pääsevad. Nimelt on viimasel kuuel korral kohtunud mängude finaalis just Saaremaa ja Fääri saared ning võitja selgitamiseks on vaja läinud viite geimi. Saldo on praeguseks 4 : 2 fäärlannade kasuks.

Tugevamatest vastastest jääb naiste turniirilt seekord eemale Menorca.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 162 korda, sh täna 1)