Heldur Harry Põlda pole laulmist jätnud

Ehkki Saaremaalt võrsunud andekas noormees Heldur Harry Põlda tegeleb aina enam oma põhieriala dirigeerimisega, on laulul tema elus endiselt väga eriline koht. Selle tunnistuseks astub ta sel reedel Kuressaares suure ootuse ja rahulike ballaadidega ta enda sõnutsi “oma saare publiku ette”.

“Ootan kontserti väga – Saaremaale on ikka hea tulla ja siin esineda on hoopis teistmoodi kui ükskõik kus mujal maailmas,” tõdes Põlda. Kuigi ta juba aastaid tagasi muusikahariduse nimel perega mandrile kolis, peab ta Saaremaad ikkagi oma koduks. Kodupublik on aga noormehe sõnul alati heatahtlik, sõbralik, lahke, kaasaelav ja igati toetav. “See on just kõik see, millist publikut üks artist võib enesele esinemiseks soovida. Oma saare inimeste pärast tulen ma siia ikka ja jälle!” kinnitas Põlda.

Viimati astus ta kodupubliku ette ülemöödunud laupäeval toimunud Saaremaa juubelilaulupeol mudilaskooride ja keelpilliorkestri dirigendina. Dirigeerimine ongi Heldur Harry Põlda põhieriala ja sellega püüab ta oma sõnul järjest rohkem tegeleda. “Laulmist ei ole ma aga jätnud. Seda näitab kas või minu 21. juunil Arensburgis (hotelli päikeseterrassil – toim) toimuv kontsert,” tähendas ta.

Noormehe oma sõnul meeldib talle väga rahulik muusika. Olulisel kohal on tema jaoks ka laulu sõnad ja sõnum. “Nii esitangi selliseid rahulikke ja südamlikke ballaade, sekka mõni jazzilugu, ja saadan end ise ka klaveril,” avas Põlda veidi seda, mida reedesel kontserdil oodata võib. Kindlasti kõlab ka tema suure lemmiku Tõnis Mäe mitu pala, nende hulgas Heldur Harryle eriti südamelähedane “Jäljed”.

Vaatamata noorele eale on Heldur Harry Põlda välja andnud mitu CD-d, viimane neist, kus Heldur Harry esineb koos Eesti kaitseväe orkestriga, ilmus eelmisel kevadel. Just see plaat on tal ka Arensburgi kontserdi aegu müügil. “Seal kõlab paremik minu lauldust ja erakordseks teeb selle just puhkpilliorkestri väga delikaatne ja unikaalne saade,” sõnas ta.

ellele plaadile on salvestatud ka kolm Põlda erilist lemmikut: eelnimetatud “Jälgede” kõrval ka Urmas Sisaski imekaunis ja hinge minev “Pastoraal” ja kogu eesti rahva lemmik-laul – Tõnis Mägi “Koit”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 70 korda, sh täna 1)