Juhtkiri: EÜE-nostalgia

Alles lõppes Tallinna lauluväljakul Rock Summer, millega üritati taaselustada 25 aasta tagust meeleolu.

Eile tõmmati tamme istutamisega käima EÜE 50. juubelisünnipäeva üritused Saaremaal. Ilmselt on paratamatu, et teatud aja möödudes tekib inimesel vajadus meenutada olnut. Ning siis tundub minevikus juhtunu kuidagi tore ja hoopis teistsugune kui hall argipäev.

Õpilaste ja tudengite malevasuved olid kogemus, mida tänased noored ilmselt ei koge. Lihtsalt ei leiduks komandöre ja komissare, kes julgeks võtta vastutust “selle hullu kamba” eest.

Sageli tähendas malev rasket tööd ja selle eest teenitud suurt raha, kuid sellega kaasnev “kultuuriprogramm” tooks tänapäeval malevajuhtidele kaasa ilmselt kriminaalkaristused. Hoolimata tehtud tempudest on tolleaegsed malevlased elus edasi jõudnud. Ehk peaks juubeliaastal siiski looma eksperimendi korras proovirühma, uurimaks, kas selline moodustis on tänapäeval veel elujõuline?

Selle asemel, et müüri laduda või betooni valada, nagu tehti viiskümmend aastat tagasi, võiks malevlased kaasata nõukaaegsete varemete lammutamisse. Ehitati ju nüüdseks mahalammutatud Seanina kalatööstus Muhus just nendesamade EÜE-kate käterammuga.

Seega oleks olemas erinevate ajastute side. Ja malevaveteranid saaksid manada, et noorus on hukka läinud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 142 korda, sh täna 1)