Kuressaare sõlmis Armeenia linnaga koostööleppe

LINNAPEAD: Mati Mäetalu ja Tsakhkadzori linnapea Artur Harutyunyan viimase kodus puhkehetkel. Foto: Tõnis Kipper

Eelmisel nädalal käisid Kuressaare linna esindajad Armeenias, kus sõlmiti koostöölepe väikelinna Tsakhkadzoriga, et edaspidi teha koostööd eelkõige turismielu edendamise ja kultuurivaldkonnas. 

Kuressaare linnapea Mati Mäetalu ja Tsakhkadzori linnapea Artur Harut-yunyan allkirjastasid edasise koostöö arendamiseks leppe, milles on välja toodud linnade ühised huvid ja kokkupuutekohad.

“Jerevanist umbes 60 km kaugusel asuv Tsakhkadzor on väga suure arengupotentsiaaliga linn, mille elanike arv üha kasvab, ja ehitustegevus linnas on hoogne,” ütles Mati Mäetalu.

Mäetalu näeb kahe linna koostöövõimalusi eelkõige turismielu edendamise ja kultuuri alal. Sealsete hotellide teeninduse kvaliteedist ja hotellide omavahelisest koostööst on tema sõnul meil palju õppida.

“Tsakhkadzori esindajate huvi Kuressaarega koostöö vastu on suur ning tahaks loota, et meie suhtlus viib uue sõpruslinna tekkeni,” lausus Mäetalu, kelle sõnul saab Kuressaare oma kogemustega Tsakhkadzorile linnakeskkonna parandamisel abiks olla.

Tsakhkadzor on väga mägises piirkonnas asuv linn, kus elab 1700 inimest ja peamine majandusharu on turism. Tegu on Armeenia ühe kuulsama talikuurortlinnaga, mis asub 1850 meetri kõrgusel merepinnast ja kus on mitmeid kvaliteetseid mäesuusaradu. Lisaks on olemas spordikeskus, kus korraldatakse laagreid ka suvel. Linnas on 37 erineva suurusega hotelli, turismiga tegeletakse aastaringselt.

Projekt “Kõik sõidavad Jerevani” viidi läbi Eesti ja Armeenia suhete elavdamiseks, Eestist sõitis Armeeniasse üle 300 inimese. Projekti eestvedaja, saarlasest suhtekorraldaja Meelis Kubitsa kutsel käisid Armeenias lisaks linnapea Mäetalule Kuressaare linnavalitsuse kultuurinõunik Heli Jalakas ja linnavolikogu liige Tõnis Kipper.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 384 korda, sh täna 1)