Valjala lasteaed sai rahvariided

MARSSIMAS: Lastekaitsepäeval Kuressaares esireas Valjala lasteaia direktor Marina Tamm, Tambet Päästel, Karola Kirst, Riho Lember, Oskar Maripuu, õpetaja Ülle Rosin, Maire Väester, Tiina Sünter. Foto: Sander Ilvest

Valjala lasteaial on põhjust rõõmustada. Aastaid peetud plaan jõudis lõpuks tulemuseni: nüüd on lasteaial olemas 24 komplekti rahvariideid koolieelikutele, 12 tüdrukutele ja 12 poistele.

“Valjala lasteaed peab oluliseks rahvakultuuri traditsioonide väärtustamist ja meil on väga hea meel, et saame ka edaspidi osaleda Jööri folgil, Valjala laulupäeval ja Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel rahvariietes,” lausus Valjala lasteaia direktor Marina Tamm, kelle sõnul on lasteaial olnud selline unistus juba mitu aastat.

Rahvarõivad on tehtud Valjala rahvariiete motiividega, kasutatud on Valjala triipu. Seelikud on tehtud nii, et ka nooremad, 5-aastased saavad tantsida, ja poiste vest on reguleeritav vastavalt mudilase suurusele. Direktori sõnul on nad tulemusega väga rahul.

“See on nii pilkupüüdev, kui kantakse rahvariideid,” ütles Tamm, kelle sõnul pingutati just selleks ajaks, et kanda neid Kuressaare 450. sünnipäevale pühendatud lasteaedade ühisüritusel “Saagu, saagu saarekene”.

Rahvariiete ostmiseks valla eelarves piisavalt raha ei olnud ja seetõttu tuli abi saamiseks pöörduda sponsorite poole. Lapsevanematelt koguti annetustena 150 eurot, lasteaia eelarves oli planeeritud 450 eurot ja ülejäänud raha tuli sponsoritelt. “Pöördusime mitmete nimekate firmade poole ja nägime päris palju vaeva, et saada sponsoritelt raha riiete valmimise kuupäevaks,” märkis direktor Tamm. Tema sõnul planeeritakse sügisest alustada laste rahvatantsuringiga, eelkokkulepped Valjala valla kultuurijuhi Anne Auväärtiga on selleks olemas.

Valjala lasteaia hoolekogu esimees Maris Paomees ütles, et oma kandi rahvariide kandmine annab lastele tugeva ühtekuuluvustunde. “See on rahvusliku identiteedi jaoks väga oluline,” tähendas ta, lisades, et kindlasti on lapsel, kes neid kannab, tunne väga hea. “Kui kannad neid rõivaid, siis tunned, et oled eestlane ja osa eesti rahvast.”

Palju häid toetajaid

Valjala lasteaia tänu kuulub kõikidele sponsoritele ja lapsevanematele, kes annetasid raha rahvariiete soetamiseks: Tõnu Postile  ja Kõljala POÜ-le, Valjala POÜ-le, Margus Mäeotsale ja Kalma Ehitus OÜ-le, Kristjan Kanale ja Lindvart OÜ-le, Enno Vaherile Kiigemäe talust, Ando Kolgale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 604 korda, sh täna 1)