Leeripüha Sõmera kirikus

LEERILAPSED: Esimeses reas vasakult Jelena Popova, Marko Sirkas, Dimitri Belomutov, Hannes Pikkpõld, Jelena Gri-gorjeva, Kerli Simpson, õpetaja Tiina Ool. Tagumises reas vasakult õpetaja Rene Reinsoo, Eve Mägi, Rainer Õispuu. Foto: Ave Mägi

11. juunil oli Sõmera hooldekodu Laatsaruse kirikus rõõmus ja tähtis päev, nimelt sai sel päeval leeriõnnistuse kuus hoolealust, kellest viis ka ristiti.

Leerikool algas juba aprillis, koos käidi kord nädalas. Õpetaja Tiina Oolu ja Eve Mägi juhendamisel õpiti meieisapalvet, 10 käsku, usutunnistust, ristimise ja armulaua tähendust. Seega oli leerikool nagu ikka luterlikus kirikus tavaks, ainult seekord neile õpilastele sobivas vormis.

Leeripühal tulid rõõmsalt elevil leerilapsed pidulikes riietes aegsasti kohale ja aitasid kirikut kaunistada. Jumalateenistuse alguseks oli väike Laatsaruse kirik lilledega ehitud ja inimestest tulvil. Teenistusel teenisid õpetajad Tiina Ool ja Rene Reinsoo ning laulis Sõmera Kodu koor Sõmerikud, keda juhatas Ludmilla Toon.

Leeripüha algaski Sõmerike lauluga “Läbi maailma”. Valgetes albades leerilapsed koos juhendajatega sisenesid selle laulu ajal kirikusse ja istusid oma kohtadele. Alguslaulule järgnes piht ja Tiina Ool pidas lühikese palve. Kogudus koos Sõmerikega laulis “Suur Jumal Sa”.

Toimus ristimine, mille käigus tehti ristitavale ristimärk laubale ja rinnale. Rist on kurjast puhastumise märk ja sellega antakse inimene Jumala juhtimise alla.

Ristimise järel jagati leeriõnnistust. Käte pealepanemine ja õnnistamine on märgiks, et inimene antakse Jumala kätte ja ta saab Püha Vaimu. Nõnda tegid juba apostlid: “Peetrus ja Johannes panid oma käed nende peale ja nad võtsid vastu Püha Vaimu.” (Ap 8:17)

Lootes, et värsked leerilapsed võtavad Jumala omaks, lauldi “Oh võtkem Jumalat”. Edasi oli kirikulistele kaetud armulaud. Lõpulauluks kõlas “Õnnista ja hoia”. Sõmerike laulu “Hoia, Jumal, Eestit!” saatel sai õnnitleda leerilapsi. Järgnes leerilaste väike koosistumine, kus tordi söömise kõrval meenutati leeriaega.

Tänu Jumalale ilusa leeripüha eest, tänu uute koguduseliikmete ja sõprade eest! Uusi leerilapsi ootame juba augustis järgmisse leerikooli.

Eve Mägi

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 288 korda, sh täna 1)