Saaremaalt võrsunud teadlane teab maailma kliimast kõike (5)

USUB ENDASSE: Annela Anger-Kraavi on õppinud mitte alla andma, kui asjad ei lähe kohe nii, nagu tahaks. Foto: Erakogu

Ja kui just mitte päris kõike, siis määratult palju rohkem kui enamik meist. Dr Annela Anger-Kraavi (41) peab end õnnelikuks inimeseks – Inglismaal elava teadlase jaoks on töö ühtlasi tema hobi. Ja tööd on tal oi-oi kui palju. 

Internetis on teie töökohtadena kirjas Cambridge’i ülikooli kliimamuutuste leevendamise uurimiskeskus ja East Anglia ülikool.

Ei ole ma kliimateadlane ega klimatoloog. Olen hoopis majandusteadlane, kes on spetsialiseerunud makro- ehk riigimajanduse analüüsimisele. Töötasin eelmise aasta lõpuni Cambridge’is vanemteaduri ja õppejõuna.

Käesoleva aasta algusest olen alalise töölepinguga lektor East Anglia ülikoolis Norwich’is, sellest suvest olen ka loodusteaduste magistrikursuse direktor. Mu täpne ametinimetus on ökosüsteemide makromajandusteaduse lektor. See on positsioon, kus edenetakse aste-astmelt ja kui kõik hästi läheb, saadakse professoriks.

Elan ikka Cambridge’is ja jätkan koostööd siinsete teadlastega. Kuulun ka ühe heategevusühingu juhatusse. See ühing propageerib ja rahastab uutmoodi mõtlemist majandusteaduses. Vastutan majandusalase teadustöö eest Inglismaa üheksat ülikooli ühendavas keskuses Tyndall Centre for Climate Change Research. Nii et tööd jätkub.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 866 korda, sh täna 1)