Kaksikvendadele kaksikvõit

Möödunud nädalavahetusel oli Saaremaa ühisgümnaasiumi aula meie maletajate aasta kaalukaimate malevõistluste kohaks, kus meie mängijail oli oma mänguoskusi võimalik võrrelda külalismaletajate omadega. Neljal erineval turniiril oli osavõtjaid viimaste aastate suurim arv 68.

Eriti esinduslik oli 44. korda toimunud karikaturniir täiskasvanuile, kus 26 osavõtja hulgas oli ka külalisi Sankt-Peterburist ja Soomest. Suursündmuseks kujunes see, et esmakordselt nende turniiride ajaloos läks kaksikvõit saarlastele.

Teist aastat järjest tuli võitjaks Andres Kuusk, kogudes 4,5 punkti 5 võimalikust. Tema vend Indrek Kuusk oli 3,5 punktiga teine. Sama arvu punktidega lõpetasid ka Ivan Andrijanov, Tarmo Tuul ja Tambet Siemer, kellele kuulusid kohad kolmandast viiendani. Kuues auhinnakoha omanik oli seniste karikaturniiride neljakordne võitja Hendrik Olde, kes oli parim seitsmest 3 punkti saanud mängijast.

Rõõmustavat oli meile ka noorteturniiridel. Kuni 16-aastaste võistlusel sai Siret Sui 5,5 punktiga 7 võimalikust teise ning tema vend Andres Sui kuni 12-aastaste turniiril 4,5 punktiga kolmanda koha. Sama arvu punktidega oli neljas Miko Pärn Muhu põhikoolist.

23 osavõtjaga kuni 10-aastaste võistlusel jäid meie parimad, 3 punkti kogunud Artur Medri ja Marie Eike Rebane võistlejaterivi teise poolde.

Juuno Jalakas

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 68 korda, sh täna 1)