Jööri folk pole enam mägede taga

Selle nädala lõpp tõotab Jööris taas mõnusat koosolemist ja -lustimist ehk Jööri folki. Korraldajate sõnul rõhuvad nad sellele, et tegemist oleks ka edaspidi pigem väikese ja armsa ettevõtmise kui suure massiüritusega.

“Meie armas, soe ja kodune Jööri folk toimub juba 8. korda ja me polegi kunagi pürginud mingiks suureks massiürituseks nagu Õllesummer või teab mis,” kinnitas Valjala rahvamaja juhataja Viktor Martel. 500–600 folkijat on tema sõnutsi alati kohale tulnud ning see ongi selline täiesti tore ja piisav arv – aitab jääda folgi kodusel tundel kenasti püsima.

Marteli sõnul on esinejaid kohale tulemas mitmelt poolt. Suisa piiri tagant. Peaesinejaks on folgi pealaval Koselt pärit Pillipiigad, kes Marteli sõnutsi on mitmel pool teada ja tuntud, ent saabumas on esinejad ka näiteks Lätist. Samuti on tragid lavaletulijad Jööri folgil Muhust ja Valjalast. Pärast kontserdiosa läheb lahti üks korralik simman.

Jööri külaseltsi esimees Sulev Peäskegi kinnitas, et folk tuleb vahva nagu alati. Töötubasid on seejuures suisa seinast-seina ja peaks jaguma kohe igale maitsele. Näiteks saab Jööri folgil puidutööd proovida ja sepistamist niisamuti. Kes soovib, saab katsetada ka köie valmistamist, palgi saagimist, patsipunumist. Vähem olulised töötoad pole kindlasti ka need, kus saab küünlaid valmistada, vanade triikraudadega triikimist proovida ning taluvõi otsast lõpuni valmis teha.
Toimuvad ka muusikalised töötoad – Pillipiigad õpetavad viiulit mängima ning Õie Pärteli juhendamisel võib selgeks õppida kandlemängu.

Jööri folk toimub 27. juulil. Väravad on avatud juba kell 15 ning kontserdiosa peaks algama kell 17.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 360 korda, sh täna 1)