Linnaarhitekt Hannes Koppel paneb ameti maha (17)

Hannes KoppelKuressaare linnaarhitekt Hannes Koppel (fotol) esitas nädala algul lahkumisavalduse.

Avalduse esitamist põhjendas ta Saarte Häälele vähese motiveeritusega “muutunud oludes”, kus ta ei näe endal tulevikku.

Kuressaare linnapea Hannes Hanso kinnitas, et linnaarhitekt on tõepoolest lahkumisavalduse esitanud. Ta tõdes, et inimesele, kes minna soovib, kätt ette panna ei saa.

“Ta on noor ja andekas mees, meil jääb talle soovida edu, jõudu ja jaksu,” suhtus Hanso linnaarhitekti lahkumissoovi mõistvalt.
Hannes Koppeli lahkumissoov kuulub Hannes Hanso sõnutsi abilinnapea Taavi Kurisoo haldusalasse, ent linnapea andmeil arutatakse seda teemat ametlikult järgmise nädala alguses. “Vajadusel kuulutame välja konkursi selle ametikoha täitmiseks uue inimesega.”

Mida Koppel pärast linnavalitsusest priiks saamist edasi plaanib, ta praegu veel täpsemalt öelda ei osanud, mööndes, et tal on mõned realiseerimata ideed, millega saaks edaspidi tõsisemalt tegeleda, ja tõenäoliselt on ka teistel ideid, mille realiseerimisel saaks ta abiks olla.

“Mulle meeldis mu töö linnavalitsuses. Kuigi minus puudub ametnikugeen, teeksin seda jälle. Tulemuse pärast,” ütles Hannes Koppel, kelle sõnul on üks ta kooliaegseid unistusi planeerida Kuressaare linna täitunud.

Hannes Koppel asus Kuressaare linnavalitsuses tööle 2008. aasta augusti lõpul. Ta on pärit Kuressaarest, lõpetanud 1999. aastal Kuressaare gümnaasiumi. Pärast seda õppis ta Tallinna tehnikakõrgkoolis ja omandas magistrikraadi Eesti kunstiakadeemias. OÜ-s Asum Arhitektid töötades on ta projekteerinud mitmed Kuressaare ehitised.

Tunnustuse tõi talle 2011. aastal Kuressaare uus rannahoone, mille autor Koppel on. Toona pälvis modernne rannahoone ühe Kultuurkapitali aasta arhitektuuripreemiatest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 800 korda, sh täna 1)