Kahtla õpilased on tublid mõttesportlased

Kahtla lasteaed-põhikooli õpilased löövad kaasa internetis Eesti mõttespordiportaalis vint.ee. Sel õppeaastal on mängitud juba kaks vooru. Kui esimese vooru lõpuks olid algklassiõpilased veel 2. kohal, siis teise vooru lõppedes jõudsid nad koolide arvestuses esimesele kohale.

“Punkte saavad küll peaaegu kõik mängijad, kuid koolide arvestusse läheb vanuserühma viis parimat tulemust,” selgitas turniiri eestvedaja, Kahtla LPK füüsika-, matemaatika- ja arvutiõpetaja Kristiina Lindmets, kelle sõnul on esikoha punktisumma välja mänginud peamiselt 2. ja 3. klassi poisid. Vanema rühma tulemus, 4. koht, pole samuti laita. Turniiril osalevad õpilased esimesest üheksanda klassini.

Olümpiaad koosneb neljast mängust: male, kabe, gomoku (viis ritta) ja sudoku. Mängitakse neli vooru ning lõpuks selgub võitja individuaalarvestuses ja ka koolide hulgas. Algklassid ja 5.–9. kl mängivad eraldi arvestuses. Kuna arvuti loosib vastase, siis on väga põnev oodata, kellega saab järgmises mängus rinda pista.

Lindmetsa sõnul tehti Kahtla koolis mõttespordi olümpiaadiga tutvust juba eelmisel aastal, kui kooli meilikasti saabus seda tutvustav kiri.

“Võtsin veidi mõtlemisaega, sest mängus kaasa löömiseks on vaja teatud hulk arvuteid, õpilased tuleb tundidest ära küsida jne… Juhendaja puudumise tõttu ei ole meie koolis kabe- ega maleringi, seega ei ole lapsed ka spetsiaalselt harjutanud, vaid neile lihtsalt meeldib mängida,” rääkis Lindmets.

Ta selgitas, et gomoku on peaaegu nagu trips-traps-trull, aga sammu võrra keerulisem. Sudokupisikuga on paljud kooli lapsed nakatanud Eha Ennemuist.

Algul oli internetis mängimine harjumatu, kuid lapsed õppisid väga kiiresti. Nüüdseks on see keskkond muutunud nii omaseks, et nii mõnedki lapsed veedavad oma vaba aega kodus vint.ee keskkonnas.

Eelmisel aastal läks väga hästi algklasside kabetajatel, kes saavutasid 19 kooli hulgas 2. koha. Põhikooli kaks sudokumängijat said samuti väga hea tulemuse, olles pea saja õpilase hulgas pidevalt esimese 20 seas. Koolide arvestuses jäädi lõpuks kaheksandale kohale, edestades sellega 14 kooli. Algklassiõpilaste üks lemmikuid on gomoku, milles nad hoiavad juba teist vooru järjest teist kohta. Seega arenguruumi veel on.


Tublid kabetajad

Läinud nädalavahetusel Kuressaares maakondlikul kabeesivõistlusel läks Kahtla lastel ka väga hästi. Nimelt saavutas Raigo Rei (3. kl) algklasside arvestuses esikoha, Oliver Valk (2. kl) II koha ja tüdrukutest Kaisa Alt (4. kl) samuti II koha. Vanemate klasside arvestuses pälvis Tristan Vann (8. kl) esikoha ja Karol Mustis (9. kl) tüdrukute II koha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 613 korda, sh täna 1)