Kuursaalitäis abituriente pidutses 100 päeva ballil (2)

MISS JA MISTER: Liis Lepik ja Raiko Tõhk miss ja mister abituuriumina valssi keerutamas. Foto: Irina Mägi

MISS JA MISTER: Liis Lepik ja Raiko Tõhk miss ja mister abituuriumina valssi keerutamas. Foto: Irina Mägi

Kuressaare gümnaasiumi ja Saaremaa ühisgümnaasiumi abituriendid tähistasid lõpuaktuseni jäänud sadat päeva balliga Kuressaare kuursaalis.

“Väga tore ball ja väga toredad abituriendid, võtsid kõigist asjadest osa,” kiitis rohkem kui üheksakümnepealise seltskonna kokku toonud peo üks korraldajaid, Kuressaare gümnaasiumi huvijuht Anneli Meisterson. “Algul ei saadud küll tantsuga vedama, pärast aga pidama.”

Nelja paari seast kuulutati miss abituuriumiks Liis Lepik SÜG-ist, mister abituuriumiks aga Raiko Tõhk KG-st.

“See, et just mina miss abituuriumiks sain, oli küll paras üllatus,” lausus Liis. “Arvasin, et selle tiitli võidab Birgit Tõll KG-st.”

Liis tunnistas, et peatse koolilõpetajana on tal ärevus juba tükk aega hinges. “Eriti muidugi eksamite pärast,” märkis vastne miss abituurium. Liis plaanib õppima minna Tallinna tehnikaülikooli. “Mind huvitab logistika,” põhjendas ta.

Liisi hinnangul oli balli korraldus suurepärane. “Kõik oli hästi läbi mõeldud ja pidevalt toimus midagi, selle eest kummardus korraldajatele,” lausus ta. Kuursaalist paremat kohta aga Kuressaares sellise ürituse jaoks tema sõnul vist polegi. “Kuursaal on soliidne, aga samas hubane,” leidis Liis.

Ka Anneli Meistersoni hinnangul on kuursaal, kus ka mullune abiturientide ball toimus, selleks ürituseks suurepärane koht. “Kuressaares pole ju palju neid kohti, kuhu nii suur hulk inimesi ära mahuks,” lausus ta. “Balli on korraldatud kultuurikeskuses, teatrimajas, isegi Auriga kaubanduskeskuses, aga kaks viimast korda kuursaalis on olnud täiuslikud – nii miljöö kui ka toitlustuse poolest.”

Liisi sõnul selles, et abiturientide ball on vajalik üritus, kahelda ei maksa. “See on erinevate koolide abiturientidele hea võimalus koos toredasti aega veeta,” lausus Liis. Tema sõnul on suur pluss ka see, et enne balli toimuvates tantsutundides saavad isegi need, kes tantsimisega ei tegele, oma tantsuoskust parandada.

Meistersoni sõnul on ball vajalik üritus. “See on üks viis noori tähtsustada – tahame ju, et nad Saaremaale tagasi tuleksid,” lausus ta. “Ball on koht, kus noored saavad kokku, et rääkida oma tulevikuplaanidest, sõlmida uusi tutvusi, näha, millega teistes koolides peale õppimise tegeletakse. Paraku sellist pidulikku üritust, kus võiksid koos olla kogu Saaremaa abituriendid, meil seni pole.”

Õhtut juhtisid Airike Vipp SÜG-ist ja Nemo Usin KG-st. Publik sai kaasa elada SÜG-i üheteistkümnendike kabaree-etenduse numbritele, Karret Sepa laulule ja kitarrimängule. Tantsuks laulsid ja mängisid kitarri Taniel Vares ja Toomas Tang.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 086 korda, sh täna 1)