Kuressaare elanike mured: hallitus, kõnniteed ja tulevärk

KÜSIS JA SAI VASTUSE: Tallinna tänaval linnale kuuluvas korteris elav Anni Niit on kimpus hallitusega. Aselinnapea lubas, et korterisse paigaldatakse lähikuudel ventilatsioonirestid. Foto: Sander Ilvest

KÜSIS JA SAI VASTUSE: Tallinna tänaval linnale kuuluvas korteris elav Anni Niit on kimpus hallitusega. Aselinnapea lubas, et korterisse paigaldatakse lähikuudel ventilatsioonirestid. Foto: Sander Ilvest

Kolmapäeval kell viis pärast tööpäeva lõppu kogunesid Kuressaare linnapea Hannes Hanso, abilinnapead Madis Kallas ja Taavi Kurisoo ning osakonnajuhatajad Tiia Leppik ja Simmo Kikkas linnavalitsuse saali, et vastata linnakodanike küsimustele.

Umbes paarikümnele kokkutulnule lubas linna pressiesindaja Liise Kallas, et sellised kohtumised muutuvad regulaarseks, hakates toimuma umbes iga kolme kuu tagant.

Tallinna tänaval asuvas linnale kuuluvas korteris elav sundüürnik kurtis toas vohava hallituse üle. Abilinnapea Taavi Kurisoo lubas, et lähikuudel paigaldatakse korteri akende alla õhutusrestid, mis peaksid probleemi lahendama. Abilinnapea sõnul on linnal 50 korterit, mille remondiks on sel aastal ette nähtud 7000 eurot.

Järgmine proua teatas, et nemad invaliidist abikaasaga on munitsipaalkorterit oodanud juba 15 aastat. Abilinnapea Madis Kallas tunnistas, et kortereid linn juurde osta ei suuda ja mitte kõik linnale praegu kuuluvad korterid ei ole päris tänapäevased.

Elav arutelu tekkis plaani üle kolida avatud noortekeskus bussijaama.

Elav arutelu tekkis plaani üle kolida avatud noortekeskus bussijaama. Küsija kinnitusel on ta aktiivne bussireisija ja teda tuulisel perroonil ootamine ei rahulda. Osakonnajuhataja Tiia Leppik esitas seepeale vastuküsimuse, et kas praegune bussijaam on ikka sobilik linna visiitkaart. Linnapea Hanso meelest on bussijaama asukoht kahe suure kooli vahel noortekeskuse jaoks mõistlik. Pealegi on praeguses bussijaamas palju kasutamata pinda.

Tiia Leppik kinnitas, et bussireisijatele jäävad alles nii kohvik ja tualetid kui ka ootesaal.

Väljaku tänaval elav härra kurtis tema maja akna all käiva “sõjategevuse” üle. Nimelt sõitvat Kaitseliidu suured veoautod pea ööpäevaringselt tagurdades mööda Väljaku tänavat, sest staabi ees neil ümberpööramise koht puudub. Militaarhuviliste pargitud sõiduautod ummistavat aga tänava elanike väravaauke.

Tema ettepanek oli, et parkimiseks lepitaks kokku kõrvalasuva Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumiga, millel on suur parkla. Kodanik lisaks, et staabihoone ümberehitamisel peaks inimestele tagatama läbipääs Väljaku tänavalt kesklinna. Linnajuhid lubasid teemat Kaitseliiduga arutada.

Pahameelt tekitas kohalolnutes kõnniteede seisukord. Kuigi linnavalitsuse eelmine koosseis lubas küsija sõnul tööle võtta kõnniteid parandava ehitusbrigaadi, ütles abilinnapea Kurisoo nüüd, et teenuse sisseostmine tuleb ilmselt odavam. Praegu olevat murekoht see, et seni on veel selgusetu, kes maksab suvel alustatava tänavavalgustusprojekti raames kaablite asendamise ajal lõhutavate kõnniteede parandamise eest. Linnal on kõnniteede jaoks 2014. aastal 50 000 eurot. Kui ka kogu see raha läheb kõnniteede taastamiseks, tähendab see ikkagi paljude kõnniteede olukorra paranemist, leidis Taavi Kurisoo.

Kuigi prügimäe ehk Pähklimetsa tee kuulub Kaarma vallale, polnud inimesed rahul seal varsti sõitma hakkavate metsaveoautodega. Linnapea tunnistas, et selline uudis oli ka talle ehmatav, kuid seaduse järgi puudub Kaarma vallal kohustus naaberomavalitsust teavitada.

Küsiti veel, kas lõpuks tehakse midagi kesklinna baaride varasemaks sulgemiseks. Linnapea Hanso sai välja tuua vaid kultuurikeskuse parkla sulgemise öisel ajal, mis vähendab müra. Ülejäänu oleneb tema sõnul ettevõtjate heast tahtest.

Öörahu rikkumiseks pidas üks linnakodanik ka pidutsejate korraldatavaid ilutulestikke. Kui ametliku ilutulestiku – nagu uue aasta saabumise või merepäevade lõpetamise puhul – korraldamiseks tuleb linnavalitsusest luba taotleda, siis sünnipäevaseltskonnad seda ilmselt vajalikuks ei pea, oletas linnapea.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 972 korda, sh täna 1)