Magnus Kaldjärv tuli bioloogias Eesti parimate sekka (2)

Möödunud nädalavahetusel peeti Tartu ülikooli teaduskoolis 53. bioloogiaolümpiaadi lõppvooru gümnaasiumiõpilastele, kus 11. klasside arvestuses jõudis kolme parima sekka Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilane Magnus Kaldjärv. 

“Magnuse edu aluseks on õigete väärtushinnangutega kodu ja süsteemne ettevalmistus põhikooli-aegsetel olümpiaadidel, konkurssidel, uurimistöödel,” ütles SÜG-i bioloogiaõpetaja Mart Mölder. Magnust juhendas siis õpetaja Inge Vahter, keda võib pidada noormehe ande avastajaks.

Möldri sõnul oskab Magnus olümpiaadideks ette valmistuda ja õppida ning õigeid valikuid teha. “Mul on tema edu üle siiralt hea meel,” kinnitas õpetaja.

Magnus Kaldjärv ise ütles, et olümpiaadil pidi mõttega tõsiselt asja juures olema. “Mitmest suhteliselt eriilmelisest osast oli osa ülesandeid natuke lihtsamad ja teised jälle mitte nii väga,” märkis noormees, kelle sõnul oli olümpiaadil kaks võistluspäeva, neist esimene praktiline ja teine teoreetiline.

Bioloogiaolümpiaadi lõppvooru oli kutsutud 63 õpilast üle Eesti. Kutse said noored olümpiaadi piirkonnavooru tulemuste põhjal. Igast piirkonnast kutsuti vanuseastme parima tulemuse saavutanud õpilane, ülejäänud kohad täideti üleriigilise pingerea alusel klasside lõikes proportsionaalsuse põhimõtet arvestades.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 280 korda, sh täna 1)