Töö leidmiseks võib abi olla nõustamisest

Töötukassa pakub oma klientidele mitmeid nõustamisteenuseid, sealhulgas psühholoogilist, võla- ja sõltuvusnõustamist. Probleemidest üle saamiseks on vaja otsida lahendusi, saada nõu ja abi.

Töökaotus võib inimeses tekitada väga erinevaid tundeid, mis segavad tal keskendumist uue töö otsinguile. Meeleolu võib kiiresti vahelduda, ebakindlus tuleviku ees tekitab kergesti ärevust ja paanikat. Mõnikord on endal raske sellisest olukorrast välja tulla ja sageli ei oska ka sõbrad ega lähedased aidata. Sellisel juhul tasub pöörduda psühholoogi poole. Psühholoog abistab ja toetab klienti selgusele jõudmisel iseendas, alternatiivsete lahenduste ja arenguvõimaluste otsimisel ning valikute tegemisel. Kliendiga koostöös leitakse lahendusi elus tekkinud pingetele ja probleemidele, et aidata parandada toimetulekut ja töö leidmist.

Töö kaotamise järel väheneb ka sissetulek oluliselt ning töötuskindlustushüvitist või töötutoetust makstakse vaid ajutiselt. Seetõttu võivad tekkida ka rahalised probleemid. Et vältida võlgadesse sattumist või olemasolevate võlgade kasvamist, tuleks võimalikult kiiresti läbi mõelda, kuidas laenukohustustega toime tulla.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Leini Kaal
töötukassa Saaremaa osakonna juhtumikorraldaja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 752 korda, sh täna 1)