Turvameest ähvardab tingimisi vangistus (14)

Eile kell 10 algas Kuressaare kohtumajas lühimenetluses protsess Germo Ütsi üle, keda süüdistatakse raske tervisekahjustuse tekitamises.

Möödunud aasta 10. augustil kella nelja ajal öösel lõi 19-aastane Germo Kuressaares Tallinna tänaval Club Privilege’i ees meest, kes löögi tagajärjel kukkus ja vigastada sai.

Süüdistuskokkuvõtte järgi oli Üts tol ööl ööklubis Privilege turvamehena tööl. Esimest korda puutus Üts kannatanuga kokku umbes veerand tundi enne vahejuhtumit. Nimelt väljus kannatanu klubist joogiklaasiga, mis on klubi sisekorraeeskirjadega keelatud. Garderoobitöötaja palvel sekkus turvamees ja võttis kliendilt klaasi ära, mille peale viimane ägestus ja lõi jalaga prügikasti ümber. Seejärel tekkis kannatanul sõnelus maja ees olnud teise mehega. Kuna Privilege’i hakati sulgema, Üts kannatanut enam sisse ei lasknud.

Üks löök näkku

Selle peale üritas viimane turvameest lüüa, Üts põikas löögi eest kõrvale, lükates kannatanu endast eemale. Seejärel lõi Germo Üts teda ühe korra näkku, mille tagajärjel kukkus kannatanu peaga vastu tänavakivi ja kaotas teadvuse. Turvamees Üts ise läks majja sisse. Kannatanu viidi Kuressaare haiglasse ja sealt helikopteriga Tallinna regionaalhaiglasse.

Kohtutoimiku järgi tunnistas kannatanu, et alustas alkoholitarbimist juba õhtul sõbra juures. Kesköö paiku jõudis ta Kodulinna lokaali, kus jätkas viinajoomist. Alkoholi tarbis ta ka Privilege’i klubis. Mis edasi sai, ta ei mäletanud. Toibus alles Tallinnas haiglavoodis. Kannatanu veres mõõdeti 1,9-promilline joove.

Germo Üts tunnistas kannatanu löömist ja kahetses tehtut, aga eitas tahtlust tekitada raskeid kehavigastusi, põhjendades löömist enesekaitsega.

Lisaks kohtutoimiku ettelugemisele mängiti kohtusaalis DVD-lt ette ka linna turvakaamera salvestus, kus on näha nii löömine kui ka sellele järgnev, kuni kannatanu kanderaamile tõstmiseni.

Karm karistus

Salvestiselt on näha, kuidas turvamees annab ühe löögi, mille järel kannatanu selili kukub. Seejärel majja sisenenud Üts läks oma sõnul nuuskpiiritust otsima. Salvestise järgi jõudis politseipatrull kohale umbes 7 ja kiirabi 15 minuti pärast.

Karistusseadustik näeb Ütsile süüdimõistmise korral ette 4–12 aastat vangistust. Prokurör nõudis Germo Ütsile viie aasta pikkust vangistust, millest arvatakse maha üks kolmandik ehk kolm aastat ja neli kuud reaalset vangistust, tingimisi kolmeaastase katseajaga.

Kaitsja Kersti Põld palus aga Germo Ütsi õigeks mõista või muuta süüdistus raske tervisekahjustuse tekitamiseks ettevaatamatusest, mille eest karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

Juhul kui paragrahvi ei muudeta, palus kaitsja kohtul kaaluda subjektiivsete tunnuste puudumist antud teos. “Klienditeenindajana ja olles kaine ei saanud süüdistatav eeldada ühe löögiga raske tervisekahjustuse tekitamist,” ütles Põld.

Kohus kuulutab otsuse välja 28. aprillil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 824 korda, sh täna 1)