Mõldrit välja ei vahetata

Ott Tänaku suuremate toetajate ringi kuuluva ärimehe Oleg Grossi sõnul on kõik asjaosalised seda meelt, et saarlased peaksid WRC-auto asemel harjutama aeglasema WRC2-autoga, vahendab Postimees.

Teadupoolest pidid saarlased osalema juuni alguses Sardiinia rallil just WRC-autoga, kuid arvatavasti kolitakse üle WRC2-autosse ja võimsamal autol proovitakse taas hooaja lõpu poole.

“Mina olin kohe sellel arvamusel, et alguses tuleks harjuda R5-autoga ja WRC-masinaga sõita hiljem,” rääkis Gross. “Raigole on vaja aega, et kohaneda tipprallidel valitseva taseme ja sõidurütmiga.”

Hispaania uudisteportaali Motorpasionf1.com andmetel on sama meelt ka Tänaku mentor Markko Märtin, M-Spordi boss Malcolm Wilson ja ka Tänak ise. Vaatamata Mõldri vaid kolmele MM-tasemel sõidetud rallile, nähakse mehes sisu.

“Sellist varianti, et Raigo asemel võetakse kaardilugejaks keegi teine, praegu pole,” kinnitas Gross ja kiitis Mõldri töökust. Saarlane oli Portugali rallil öösiti üleval istunud ja järgmiseks päevaks valmistunud. Grossi sõnul on Mõldril vaja lihtsalt rohkem sõita ja Tänak peab sättima oma kiirust vastavalt kaardilugeja võimetele.

Teelt väljasõit sai eestlastele saatuslikuks ka Mehhiko rallil. Samas lõpetasid nad hooaja esimese kihutamise Rootsis kõrge viienda kohaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 578 korda, sh täna 1)