Jalakäijad sammuvad otse keset sõiduteed (11)

Foto: erakogu

Kuressaare kesklinnas asuva Tallinna 14 hoone ehitajad soovitavad küll jalakäijatel minna maja tagant ringi, kuid enamik neist jalutab ehitusplatsist mööda siiski otse keset elava liiklusega Tallinna tänavat.

Veidrale liikluskorraldusele juhtis tähelepanu linnakodanik, kelle sõnul on Tallinna 14 hoone ette kõnniteele jäetud jalakäijaterada alatasa otstest kinni ja inimesed sammuvad seetõttu mitukümmend meetrit otse keset sõiduteed.

Ehitustsooni linnavalitsuse poolses otsas on ehitajad plangule küll muude oluliste teadete vahele riputanud suunaviida “läbikäik maja tagant”, kuid enamik jalakäijatest seda ilmselt tähele ei pane.

Kodanik palus lehe kaudu linnavalitsuselt uurida, kas selline liikluskorraldus on õigustatud.

Linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallas viitaski läbikäigule maja tagant, kuid lisas, et võimalik on kasutada ka teisel pool Tallinna tänavat asuvat kõnniteed. Tõsi küll, selleni pääsemiseks tuleb näiteks kesklinna poolt tulijatel sammuda mõnikümmend meetrit tagasi linnavalitsuse ette, et sealt üle ülekäiguraja minna.

Liise Kallase sõnul on Tallinna 14 esise jalakäijateala sulgemine või avamine ehitajate otsustada ja sõltub sellest, kas hoone juures käib töö kopplaaduri või mõne muu mehhanismiga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 535 korda, sh täna 1)