Lipuväljak Kuressaarde (7)

Saaremaalt valitud riigikogulaste idee, et Kuressaare kesklinnas võiks olla lipuväljak, on igati kiiduväärt. Isegi kahju, et seni pole mõtet Kuressaare kui Saaremaa pealinna esindusväljakust veel teoks tehtud.

Vabadussammas maavalitsuse ees on küll väärikas koht, kuhu tähtsündmuste puhul pärgi asetada. Aga tegemist on siiski kurva alatooniga mälestusmärgiga.

Linna sünnipäeval või vabariigi aastapäeva varahommikul riigilipu heiskamiseks oleks vaja avaramat väljakut, kuhu inimesed saaksid koguneda, et tseremooniat jälgida ja sellest osa saada. Tegemist peaks olema loomuliku osaga kesklinnast, mitte kohaga, mida kasutatakse vaid loetud korrad aastas.

Lipuväljak ei saa tähendada vaid üht kuni kolme lipumasti, mis on püstitatud kesklinna lilleklumbi asemele. Kompleksne peaks olema kogu kesklinna arhitektuurne lahendus, hõlmates nii liikluskorraldust, skulptuure, turgu kui ka välikohvikuid.

Samas lahendaks lipuväljaku asukoht – raekoja ees – aastaid kestnud kemplemise teemal, kes oleks see saarlane, kelle kuju peaks linna keskväljakut kaunistama.

Seni aga heisakem riigilipud oma majadele lipupäevadel ja ka neil riigipühadel, mil see kohustuslik ei ole. Ikka selleks, et kasvatada rahvustunnet ja ühtehoidlikku meelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 359 korda, sh täna 1)