Piirivalve lasi kaatrid taas vette

Foto: Sander Ilvest

Eile tõstis sadamakraana Roomassaare kai pealt vette kolm Boomeranger RIB tüüpi kaatrit, mis talvel lennujaama kõrval asuvas Kuressaare kordoni angaaris talvekorteris olid.

Kuressaare kordoni juht Tanel Nuut selgitas, et vaid üks kaatritest, MP 40 asub suvel pidevalt Roomassaares. MP 42 läheb Hiiumaale Kärdla sadamasse ja MP 37, mis seni baseerus Ruhnu saarel, läheb nüüd Pärnu kordoni käsutusse. Vastu saadakse pärnakatelt lahtine RIB-paat MP 36.

“Sellega opereerimiseks piisab kaheliikmelisest toimkonnast,” ütles Nuut. Kütuseks kasutab paat diislit, mille kättesaadavus ja hoidmine saarel on paremini tagatud. Paat jääb Ringsu sadamasse ka siis, kui seal politseiametnikke kohal pole. Sellisel juhul saavad paati olukordade lahendamiseks vastavalt vajadusele kasutada vabatahtlikud merepäästjad.

“Kõigepealt koolitavad Pärnu ja Kuressaare paadimeeskond teineteist vahetatavate paatide osas ja siis õpetatakse välja ka Ruhnu vabatahtlikud,” lubas kordoni juht.

Saarlastele jääva MP 40 kodusadam on Roomassaare. Sealt lähevad välja patrullid ja reageeritakse hädaolukordadele Saaremaa lõunarannikul. Põhjarannikul aga kasutatakse endiselt treileril olevaid paate.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 494 korda, sh täna 1)