Reformierakond soovib kesklinna lipuväljakut (22)

Reformierakondlased Jaanus Tamkivi ja Kalle Laanet soovitavad Kuressaare linnavalitsusel leida Saaremaa pealinnas väärikas koht Eesti riigilipule.

Kuressaaret üheksa aastat linnapeana juhtinud Jaanus Tamkivi kinnitas, et linnaelanikud on sinimustvalgega lipumasti oodanud juba pikemat aega. “Aastaid tagasi heisati lipp Kuressaare linnuse torni, kuid toona leiti, et muuseumiga see hästi kokku ei sobi. Nüüd on aeg lipuväljakule mõelda,” ütles Tamkivi. Praegu lehvib trikoloor linnavalitsuse ja maavalitsuse hoonel ning koolimajadel.

“Peame pöörama tähelepanu sellele, mis meid rahvusena liidab ja kodanikuna innustab. Eesti lipp on omariikluse sümbol. Parim koht lipule oleks Kuressaares linna keskväljak, mis võikski saada lipuväljakuks. Näeme, et seal võiks juba lähitulevikus lehvida Eesti riigi, Kuressaare linna ja Euroopa Liidu lipp,” lausus Kalle Laanet.

Riigikogulased märgivad, et siseministeeriumi idee – igasse maakonda lipuväljak – on Kuressaares võimalik realiseerida juba Eesti lipu 130. aastapäevaks. Möödasõiduvõimaluste väljaehitamise järel võiks Kuressaare keskväljak liikluseks üldse suletud olla.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 814 korda, sh täna 1)