SÜGi õpilane Maria Pihlak tõi Viimsist kaks tiitlit

Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilane Maria Pihlak naasis Viimsist üleriigiliselt kooliteatrite festivalilt laureaadi- ja parima naisnäitleja tiitliga.

11.–13. aprillini toimunud kooliteatrite festivalil, kus astus üles 17 näitetruppi, esindas Saaremaad ja SÜGi luuleteatrit Krevera Maria Pihlak monoetendusega “On aeg…”.

10.c klassi õpilane Maria ise oli saadud tunnustuse üle rõõmus, mis sest, et tiitleid on ta erinevatelt konkurssidelt saanud juba üksjagu. “Kuidagi on nii juhtunud jah, neid on sel aastal üsna palju tulnud,” tõdes ta.

Kuigi Pihlak on sama monotükiga üles astunud varemgi, näiteks Saaremaa miniteatripäevadel, leiab ta, et võõras kohas esineda on hoopis teine asi. “Minikatel oli oma kodukool ja tuttav lava – seal oli kindlam tunne,” lausus ta. “Viimsis polnud seda üldse nii lihtne mängida.”

Lavastuse enda kohta on Marial öelda vaid kiidusõnu: “Seda on väga hea mängida ja mulle see hirmsasti meeldib, sest päris palju selles käib mu enda kohta.”

Pihlaku sõnul oli suur osa konkursil esitatud lavastustest talle “minikatelt” tuttav. “Oli väga-väga häid esitusi ja samas ka kesisevõitu asju,” leidis ta.

Grand prix’ pälvis Tallinna 32. keskkooli 12. klass. Peale Krevera monoetenduse tunnistati laureaaditiitli vääriliseks Rapla Riinimanda Teatri, Tartu Treffneri gümnaasiumi Unenäoklubi, Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambli ja Viimsi Keskkooli KOKK ülesastumised.

Osalejaid hinnanud žüriisse kuulusid Toomas Lõhmuste, Madis Kolk, Maria Peterson, Katariina Unt ja Vahur Paul Põldmaa.

Festivalil osalenud said nautida näitleja Maarius Pärna ja muusik Silver Sepa kontserte ning kaasa lüüa Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakooli tudengite läbiviidud õpitubades

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 403 korda, sh täna 1)