Muhulane Inna Ligi sai muinsuskaitse seltsi teenetemedali

Neljapäeval toimunud muinsuskaitsekuu avaüritusel Tallinnas endises Patarei vanglas anti Inna Ligile (fotol) üle Eesti muinsuskaitse seltsi teenetemedal. Kokku sai medali kuus inimest.

Muinsuskaitse seltsi teenetemedal anti Inna Ligile Muhu pärandikooli käivitamise eest. Kultuuriminister Urve Tiidus kiitis oma kõnes inimesi, kes vabatahtlikult tegutsevad ja südant valutavad ajaloopärandi säilimise pärast.

“Selliste inimestega tulevad ka teised kaasa,” leidis minister.

Inna Ligile tuli kõrge tunnustus ootamatusena. “Minu jaoks oli medal üllatus ja võrreldes teiste medalisaajatega, kes pikemalt on seda tööd teinud, natuke ootamatu. Oma arust pole ma õieti tööd teinudki, aga ju see on kusagil välja paistnud. Ma ei tea, kes see oli, kes mind esitas. Muidu võtaksin tal kõrvad pihku,” muigas Inna Ligi.

Ajalooline 1832. aastal ehitatud pastoraadihoone, milles pärandikool tegutseb, kuulub kogudusele. Kooli eesmärk on selle maja kordategemine kogukonna abiga ja koolituste kaudu.

Teatavasti pakub EELK Muhu Katariina kogudus inimestele võimalust pastoraadi katuse remonti toetada. “Igaüks, kes annetab kivi eest 3 eurot, võib oma nime kivile ise peale kirjutada,” meenutas Ligi.

“Suvised üritused seome kõik katusekivide müügiga. Sel suvel saame rookatuse peale väiksele majale. Nokitseme suure maja kallal. Ootame kohaliku omaalgatuse programmist vastust paekivimüüritise koolituse korraldamiseks väikese maja baasil,” loetles ta suveplaane.

Pastoraadis endas plaanitakse põrandamaalingu õpituba. Koolisöökla ajast 1975. aastast pärinev puitpõrand ja tualettruumi betoonpõrand kaetakse maalingutega, sest 19. sajandil keraamilisi plaate veel ei kasutatud. “Vana põrandat me ei puutu, aga uuemale teeksime maalingud peale,” arvas Ligi.

Emadepäeval tuleb pastoraadis hällinäitus ja ka akendega tegeletakse edasi. “Ega see suvi rohkem ei jõuagi,” oli medalisaaja tagasihoidlik.

Juba 1. mail on kõik abilised oodatud talgupäevale, kus võetakse ette pastoraadi siseruumide seinte remondiks ettevalmistamine ja prahi koristamine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 565 korda, sh täna 1)