Saaremaa Ökoküla uueks juhiks sai Leedri mees Meelis Kuivjõgi

PATRIOOT: Lääne-Saaremaa patrioot Meelis Kuivjõgi peab lambakasvatust piirkonnale oluliseks tegevuseks. Foto: Sander Ilvest

PATRIOOT: Lääne-Saaremaa patrioot Meelis Kuivjõgi peab lambakasvatust piirkonnale oluliseks tegevuseks. Foto: Sander Ilvest

Saaremaa suuremate lambakasvatusettevõtete hulka kuuluv AS Saaremaa Ökoküla sai uue tegevjuhi, kui pikki aastaid ettevõtet juhtinud Koit Kulli asemele asus Meelis Kuivjõgi.

“Koidul olid omad plaanid, mis ta tahtis veel elus teha,” ütles AS Saaremaa Ökoküla omanik Hando Sutter, kes tõstis esile Koit Kulli pikka panust Saaremaa Ökoküla arendamisse. “Koit oli meil 15 aastat, tavaliselt inimesed tänapäeval nii kaua ühes ettevõttes ei püsi,” tunnustas tegevjuhi tööd Hando Sutter.

Koit Kull möönis, et tema töösuhe Saaremaa Ökokülaga on tõepoolest lõppenud ning et tööalaselt jätkab ta tegutsemist väljaspool põllumajandussektorit.

Alates 20. märtsist Saaremaa Ökoküla tegevjuhina töötav endine Incapi kvaliteedijuht ja ettevõtja Meelis Kuivjõgi ütles, et ta mõtles enne pakkumise vastuvõtmist vähemalt nädal aega ja siis jäi nõusse. “Tundus huvitav ja minu jaoks ka saavutatav väljakutse,” sõnas Kuivjõgi. Saaremaa Ökoküla uus juht tunnistas, et loomakasvatusharidust tal pole, kuid kokkupuude loomakasvatusega väiksemas mahus on täitsa olemas.

Hando Sutter ütles, et Meelis Kuivjõgi on Saaremaal tuntud inimene. “Kõigepealt on ta ju puhtalt meie kandi poiss Leedri külast ja lisaks on ta oma kodukandi fanaatik, aga meie projekt on kergelt sellise fanatismiga seotud olnud,” rääkis Sutter. “Me kõik oleme seal selle kandi fanaatikud ja selles mõttes on ta meile väga sobiv juht,” lisas ta.

Hando Sutter märkis, et Meelis Kuivjõgi tuli Saaremaa Ökoküla juhi kohale eelkõige seetõttu, et ta jagab Ökoküla visiooni, kuidas Lääne-Saaremaal põllumajanduslikult toimetada.

Praegu on Saaremaa Ökokülaga seotud ettevõtetel 160 Šoti mägiveist ja kokku umbes 2000 lammast, keda karjatatakse Lääne-Saaremaa kaitsealadel. Lambad pügavad rohtu suuremalt jaolt Vilsandil ja Lahetagusel, veised aga hooldavad karjamaid mitmel pool Lääne-Saaremaal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 393 korda, sh täna 1)