Saaremaa Pruulikoda tahab õlletootjate tuntust tõsta (1)

Kihelkonnal on asunud tegutsema mittetulundusühing Saaremaa Pruulikoda, mille südameasjaks on erinevat masti saaremaised väikesed õlletootjad üle ilma tuntuks teha.

Tulevikuvisioon on neil seejuures ilus – Saaremaast saagu Läänemere tuntuim õllepiirkond.

MTÜ Saaremaa Pruulikoda juhatusse kuuluvad Mihkel ja Sander Pere. Viimane neist ütles Saarte Häälele, et kuna see teema on viimastel aastatel olnud nende jaoks väga südamelähedane, siis nii tuligi mainitud MTÜ loomine üsna loogilise sammuna, et oleks võimalik soovitud suunas edasi liikuda. Visioon, mille nimel panustada, on Peredel praeguseks igatahes olemas.

Suurim eesmärk on esialgu veel koondada ja koguda kokku olemasolev ning kättesaadav teadmine traditsioonilisest Saaremaa õllest, õlle tegemisest ja kultuurist ning jagada seda asjast huvitatuile.

“Kurb on see, et omal ajal oli ikka igas külas mitu korralikku õllemeistrit, kes tegid erineva kvaliteedi ja maitsega õlut, aga tänaseks on see teave ja kultuur suuresti kadunud,” tähendas Sander Pere.

Praeguseks on Saaremaa Pruulikoda leidnud inimesed, kellel on samasugune tõsine huvi teema vastu.

“Inimesed saarelt ja mandrilt, noored ja vanad, müügi- ja turunduse kogemustega, ka õlletööstuse kogemusega. Inimesed, kes teevad juba nii traditsioonilist koduõlut Saaremaal kui ka katsetajad uute trendidega nagu ale, porter jt,” rääkis Pere.

Pikemas perspektiivis näevad nad, et suudavad kõnealuste huvilistega ühise mütsi all olla, jagades oma oskusteavet ja panustades koos turundusse ja müügiarendusse.

“Koos on lihtsam ja oleme nähtavamad, ühildades nii traditsioonilist väärikat vana kui ka uusi trende,” põhjendas ta, kinnitades, et peagi on Saaremaa Pruulikoda ka veebis nähtavam ja ootab huvilisi kaasa lööma.

“Ideaalis võiks Saaremaa 20 aasta pärast olla kõige tuntum Läänemere õllepiirkond, oma 20–30 erineva väiketootjaga,” tõi Sander Pere lagedale nende ideaal-tulevikuvisiooni. Selleks tuleks turustada siinset toodangut lisaks naaberriikidele ka mujal maailmas ning luua saaks sellega paarkümmend lisatöökohta Saaremaal.

“Omakorda toetaks see Saaremaa turismi ja ka üldmajandust,” on Sander Pere veendunud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 850 korda, sh täna 1)