Gert Tammel võlus lihtsuse ja loomulikkusega

Laupäeval Liivi muuseumis toimunud Jakob Liivi 155. ja Juhan Liivi 150. sünniaastapäevale pühendatud vabariiklikul etluskonkursil saavutas Saaremaad esindanud Gert Tammel (õpetaja Marit Tarkin) Kuressaare gümnaasiumi 10. klassist kaks eripreemiat.

“Žüriile meeldis Gerdi lihtsus, loomulikkus ning karakter,” märkis üks konkursi korraldajaist, Liivi muuseumi giid-pedagoog Margit Kilter. Gert pälvis Jakob Liivi luuletuse “Kadakas ja mänd” ning katkendi Juhan Liivi jutustusest “Nõia tütar” tõeliselt publikut haarava esituse eest ETS Logistics OÜ ning Juhan Liivi nimelise Alatskivi Keskkooli preemia.

Võistluse esimeses voorus esitasid 18 oma maakonna või linna eelvooru võitjat koolidest üle Eesti Jakob Liivi 14 luuletust ja 4 proosapala ning teises osas Juhan Liivi 14 proosakatkendit ja 4 luuletust.
Žüriisse kuulusid näitleja Alo Kurvits, Jakob Liivi pojatütar Ildike Jaagosild ja Liivi muuseumi juhataja Mari Niitra.

26. etlusvõistluse peapreemia vääriliseks tunnistati Rakvere gümnaasiumi 10. klassi neiu Anett Pulleritsu (õpetaja Marje Kuslap).

Oma auhindu andsid veel Väike-Maarja vald ja muuseum, Tartu maavalitsus, Alatskivi vald ja volikogu, Alatskivi keskkool, Liivi muuseum ning publik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 328 korda, sh täna 1)