Kuressaare oli lähedal edu mahamängimisele

FC Kuressaare juhtis Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliigas kümme minutit enne kohtumise lõppu Pärnu Linnameeskonna vastu 5 : 1, kuid kaotas siis kontsentratsiooni ja pääses napi 5 : 4 võiduga.

“Emotsioon on negatiivne, kuigi saime kolm tähtsat punkti kätte,” tunnistas FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak. “Nõutuks teeb see, et miks selline asi juhtub. Keegi ei uskunud, et lõpp võiks selliseks kujuneda.”

Kui seni on FC Kuressaare probleemiks olnud võimaluste realiseerimine, siis seekord paugutati Salme staadionil väravaid igale maitsele, pressing toimis ja Linnameeskond oli surve all.

Poolaeg võideti Reio Aldi ja Martti Puki väravatest 2 : 1. Teisel poolajal jätkasid saarlased sealt, kus esimesel lõpetasid. Martti Pukk, Sander Seeman ja Sander Laht suurendasid väljakuperemeeste eduseisu 5 : 1-le.

Pärnu Linnameeskond polnud aga löödud. Nad lõid viimase kümne minutiga kolm väravat ja tegid mängu lõpu saarlaste jaoks pingeliseks. “Kui tuli nende esimene vastuvärav ja löödi kohe teine kiirelt otsa, läks asi meie jaoks närviliseks,” tõdes Pelle Pohlak.

Lisaks lõpuminutitel lüüa lastud kolmele väravale tuli saarlastel selles kohtumises välja tulla kaotusseisust, sest juba 17. minutil õnnestus pärnakatel vasturünnakust mänguskoor avada.

“Tegelikult oli meil mitu head momenti ise esimene värav ära lüüa,” märkis Pelle Pohlak. “Kui Kurele esimene ära lüüakse, tuleb mängijatel motivatsiooni langus ja mäng laguneb. Mehed lõpetavad siis millegipärast mängimise ära. Aga mul on hea meel selle üle, et täna hakati vastupidi just siis mängima.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 140 korda, sh täna 1)