Sõjavara muuseumile annetati õhutõrjekahuri alusraam

Sõjavara muuseumile annetati õhutõrjekahuri alusraam. Foto: erakogu

Sõjavara muuseumile annetati õhutõrjekahuri alusraam. Foto: erakogu

Ilusate ilmadega tegelevad inimesed oma majapidamiste koristamisega. Kuigi enamik mittevajalikke asju rändab prügimäele või põletatakse lõkkes ära, leidub koli seas ka ajaloolise väärtusega asju. 

Just nii jõudis selle aasta esimene suurem eksponaat Saaremaa sõjavara seltsi muuseumisse. “Õhutõrjekahuri Flak 38 alusraami ja lafeti konsooli kinkis muuseumile Anne Rammo Karja külast,” ütles muuseumi eestvedaja Margus Sinimets.

“Tore on see, et leidub veel ajalugu väärtustavaid inimesi, kes enne kui midagi vanarauaks veavad või tulle pistavad, võtavad meiega ühendust ja lasevad aida või pööningu koristamisel ettejääva kola üle vaadata,” kiitis Sinimets lahket annetajat.

Peale militaarse materjali oodatakse muuseumisse vanade jalgrataste ja mootorrataste osi, sest praegu restaureeritavatel jalgratastel jääb üht-teist puudu.

Näiteks vajaks taastatav mootorratas M-72 hädasti külgkorvi istet, sadulat ja ühte ratast.

“Loomulikult on meeldiv, kui muuseumile eksponaate annetatakse, aga eks me saame ka natuke maksta, kui hind mõistlik on,” lubas muuseumipidaja.

Teine võimalus on esemed muuseumile deponeerida ehk tähtajalisele hoiustamisele anda. See tähendab, et kui inimene toob oma perele kallid mälestusesemed muuseumis eksponeerimiseks (koos esemete loo ja omaniku nimega), jäävad need perele alles.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 502 korda, sh täna 1)