Eikla seltsimaja valmib juunis

KALLI-KALLI! Eikla raamatukogu juhataja Urve Pihl ja vallavanem Andres Tinno ei varja rõõmu selle üle, et uhke hoone juba paari kuu pärast valmis saab. Foto: Sander Ilvest

KALLI-KALLI! Eikla raamatukogu juhataja Urve Pihl ja vallavanem Andres Tinno ei varja rõõmu selle üle, et uhke hoone juba paari kuu pärast valmis saab. Foto: Sander Ilvest

Eile käis Eikla seltsimaja ehituskäiguga tutvumas Kaarma valla arengu- ja rahanduskomisjon. Tehtut tutvustas komisjonile selle esimees Pille Mägi, kes on ühtlasi ka juhatuseliige Kaarma valla arengu sihtasutuses, mille eestvedamisel seltsimaja ehitatakse.

Kolmeosalisse hoonesse tulevad hobiruum lauamängudega, moodullavaga saal ja raamatukogu. Hoones on maaküte ja invatualett. Raamatukogu ja hobiruum on kogukonna liikmetele avatud päev läbi. Usutavasti leiavad aga mõlemad ruumid rohkem rakendust ilmselt õhtupoole, märkis Pille Mägi. Kuutkümmet inimest mahutav kogukonnasaal on ühenduses kööginurgaga. Seega saab seda kasutada ka tähtpäevade puhusteks pidulikumateks koosistumisteks.

Raamatukogu on ehituse ajaks kolitud ajutisse soojakusse. Kogu juhataja Urve Pihla sõnul elati talv küll üle, aga uue maja valmis saamist oodatakse siiski kannatamatult.

Pille Mägi kinnitusel kuulutatakse lähiajal välja ka konkurss seltsimajale perenaise leidmiseks, kuid raamatukogu juhataja saab olema ilmselt see, kes hoiab silma peal kõigel majas toimuval.

“Sügisel alustab majas tööd käsitööring, juttu on olnud võimlemisrühmast ja noored saavad bändi teha,” loetles Mägi planeeritut.

Maja tagaküljele tuleb betoonkividest terrass, mida saab kasutada vabaõhulavana. Territooriumil on juba olemas korvpalliväljak ja võrguplats.

Ringkäigul osalenud Kaarma vallavanem Andres Tinno tuletas meelde, et vana, 2400-ruutmeetrise maja ülalpidamiskulud olid 60 000–70 000 eurot aastas. Uuel multifunktsionaalsel majal peaks need jääma 5000 euro kanti.
“Vana maja lõhkumisel tekkinud jäätmetest tehtud killustik kasutati ära Muratsi kergliiklustee ehitusel, nii et kaotsi ei läinud midagi,” märkis Tinno.

Seltsimaja avatakse 27. juunil. Selleks ajaks on kohalikud lubanud selgeks saada teatritüki, mida avamisel mängitakse.

Hoone arhitekt on Sten Ader firmast Skad Arhitektid OÜ. Ehitab Mert OÜ.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 743 korda, sh täna 1)