Hingetõmbepaus enne lõpueksameid

AURIVISTUS LÕPETAJATELE: Viimase koolikella aktusele lähevad Krete Saak ja Helena Kuivjõgi Saaremaa ühisgümnaasiumi 12.c-st, kelle käest hoiab kinni Anabel Lanna 1.a klassist. Tagant on tulemas Jüri Põld 12.c klassist koos Markus Luptoviga 1.a klassist. Foto: Sander Ilvest

AURIVISTUS LÕPETAJATELE: Viimase koolikella aktusele lähevad Krete Saak ja Helena Kuivjõgi Saaremaa ühisgümnaasiumi 12.c-st, kelle käest hoiab kinni Anabel Lanna 1.a klassist. Tagant on tulemas Jüri Põld 12.c klassist koos Markus Luptoviga 1.a klassist. Foto: Sander Ilvest

Eile jooksid mööda Kuressaaret ülemeelikud noored, puhudes pasunaid ja pritsides üksteist veega.

Tegemist ei olnud siiski protestiaktsiooniga. Eile helises Kuressaare koolides gümnaasiumi viimaste klasside õpilastele lõpukell. Õppureid ootavad nüüd ees riigieksamid.

Gümnaasiumi lõpetamiseks peavad õpilased sooritama kolm kohustuslikku riigieksamit: eesti keeles või eesti keeles teise keelena, matemaatikas ja võõrkeeles.

Võõrkeele riigieksami saab õpilane valida kas saksa, inglise, prantsuse või vene keele eksamina. Riigieksameid saavad sooritada ka kutseõppeasutuste õpilased ja juba keskhariduse omandanud inimesed, kellel on plaanis haridusteed kõrgkoolis jätkata.

Gümnaasiumi lõpueksamid jagunevad riigieksamiteks ja koolieksamiks. Riigieksamid toimuvad kord aastas kevadeti üle Eesti ühel ja samal päeval.

Paremaid lõpetajaid tunnustatakse medaliga. Saaremaa ühisgümnaasiumi direktor Viljar Aro võimalike medalikandidaatide arvu veel ei öelnud. “Kahjuks ei ole nende õppetöö veel lõppenud, sest koolieksami ja uurimistöö tulemused selguvad alles juunis,” sõnas Aro. SÜG-i kolmes lõpuklassis õpib kokku 70 õpilast.

Kuressaare gümnaasiumi õppealajuhataja Maidu Varik luges medalipretendendid siiski üles. Need on Kertu Leesmaa, Riin Nõukas, Laura Oolup, Grete Paia, Karoli Priske, Janita Selirand, Johanna Suurhans, Getter Vaha ja Kati Vaher.

Variku sõnul on medalistide hulk nende koolis viimaste aastatega võrreldes samal tasemel, püsides viie ja kümne vahel. “Arvestades õpilaste üldarvu ja klasside arvu vähenemist, võib selle aasta väga tublide lõpetajate hulka hinnata väga heaks,” lausus Varik. KG kolmes lõpuklassis on tänavu 91 õpilast.

Leisi keskkooli direktor Tõnu Erin pidi tõdema, et Leisis sel aastal medalipretendente pole. “Viimased kümme aastat on meil igal aastal vähemalt üks medaliga lõpetaja olnud. Parimatel aastatel oli suisa viis medalit korraga. Seekord jääme medalitest ilma,” tunnistas Erin.

Leisi koolis on lõpetajaid üksteist.

Orissaare gümnaasiumi direktor Marjana Prii loodab tänavu üht medaliga lõpetajat. 12. klassis on neil 21 õpilast.

Ka Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumis sel aastal medaliga lõpetajaid pole. “Tublimatest lõpetajatest võib nimetada Helmi Lemberit ja Elari Preid, nendel on tunnistusel ainult mõned neljad. Muidugi on meil neljade ja viitega õpilasi terve hulk, kuid eksamid on ju veel ees ja lõplikke tulemusi vara avaldada,” ütles KTG direktor Ly Kallas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 968 korda, sh täna 1)