Taasavatav Roomassaare pood on endisest poole avaram (10)

KÕIK KAUNIKS: Eile andsid Roomassaare poe virgad müüjad riiulitele veel viimase lihvi. Täna on müüjad Eve Ley (vasakul), Kai Lüll, juhataja Ene Pildre ja müüja Eili Saar ostjaid teenindamas. Foto: Sander Ilvest

KÕIK KAUNIKS: Eile andsid Roomassaare poe virgad müüjad riiulitele veel viimase lihvi. Täna on müüjad Eve Ley (vasakul), Kai Lüll, juhataja Ene Pildre ja müüja Eili Saar ostjaid teenindamas. Foto: Sander Ilvest

Täna kell 10 pärast renoveerimist avatava Roomassaare poe müügipind on endisega võrreldes poole suurem. 1962. aastal ehitatud kauplus sai ka juurdeehitise, kus on laoruumid ja töötajate olmeplokk. Poe ümbrus kaeti kiviparketiga.

Müügipinda on kaupluses nüüd 190 ruutmeetrit ja kaupluse kogupindala ulatub 420 ruutmeetrini.

“Igapäevast toitu ja esmatarbekaupa tahab inimene osta oma elukoha lähedalt. Siinne elamurajoon on tasapisi kasvamas. Tuule tänavale kerkivad uued elamud. Nüüdsest võime inimestele oma poes suuremat kaubavalikut pakkuda. Varem ei olnud ruumipuuduse tõttu võimalik suurtes kogustes kaupa sisse tuua,” selgitas Saaremaa tarbijate ühistu (STÜ) juhatuse esimees Peeter Kilumets.

Renoveerimiseks oli pood suletud vaid üks kuu ja kümme päeva. Ehituse peaettevõtja oli EBC Ehitus.

Kilumets hindas ehitustööde kvaliteedi heaks. “Ehitaja teab meid ja meie ehitajat. EBC Ehitusega on meil aastaid koostöö sujunud. Kiidan ka alltöövõtukorras objektil töötanud firmasid,” märkis STÜ juhatuse esimees.

Samas oli kaubandusjuht pahane Eesti Energia peale. Selle firma alajaam näeb kaupluse territooriumil üsna kole välja. “See on vaja üle värvida, kuid Eesti Energia ei ole seda suutnud teha,” sõnas Kilumets.

Nüüdisaegse sisustusega pood on igal nädalapäeval avatud kella 9-st 19-ni. Ostjaid teenindab neli müüjat.

Juhataja Ene Pildre sõnul on täna avatavas poes palju mõnusam tööd teha.

“Ostjad on ammu juba ukse taga uudistamas käinud. Turismihooajal külastatakse ka meie poodi rohkem. Soomlasedki on meid üles leidnud ja külalised teistest riikidest,” rääkis Ene Pildre.

Olmetingimustest juttu tehes tundsid müüjad kõige suuremat heameelt kööginurgast. “Siin saame endale ise lõunat valmistada. Ei ole enam mingit muret, kuhu suppi või praadi sööma minna,” rõõmustas müüja Eve Ley.

Roomassaare pood kuulub ETK A ja O lähikaupluste ketti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 330 korda, sh täna 1)