Õõvastav leid Kaarma vallas (4)

Foto: erakogu

Anonüümseks jääda soovinud inimene sattus Kaarma vallas ootamatu leiu peale. Nimelt avastas ta Kaarma vallas Luhaniidu oja lähedalt kraavist veisepea ja -kondid.

“Tundus, nagu keegi oleks need jäätmed sinna viinud, sest looma keret seal ei olnud,” märkis leidja, lisades, et kraavi visatust andis juba eemalt märku rõve hais.

Saaremaa veterinaarkeskuse juhataja Toivo Jürisson ütles, et hukkunud või hädatapetud loomade korjuseid, looma kohapeal oma tarbeks tapmisel tekkinud ja inim- või lemmikloomatoiduks mittekasutatavaid osi ja muid loomseid kõrvalsaadusi tuleb farmis hoida suletult ja lekkekindlates tingimustes.

Loomsed kõrvalsaadused tuleb farmist ära viimiseni ladustada eraldi loomadest ja söödast ning selliselt, et ei kodu- ega metsloomad, linnud ega närilised neile juurde ei pääseks.

Hukkunud looma korjuse tohib saata ainult I kategooria töötlemisettevõttesse (AS Vireen). Muud loomsed kõrvalsaadused tuleb saata käitlemisele selleks tunnustatud või teavitatud ettevõttesse vastavalt loomsete kõrvalsaaduste kategooriale. Hukkunud ja hädatapetud loomadega tuleb kaasa anda ka volitatud veterinaararsti väljastatud veterinaartõend.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 762 korda, sh täna 1)