Raketisaate võitis saarlane Thorny Valk (4)

VÕITJA: Thorny Valgul aitasid võita hästi valitud meeskonnaliikmed. Foto: Kaspar Kaljas

VÕITJA: Thorny Valgul aitasid võita hästi valitud meeskonnaliikmed. Foto: Kaspar Kaljas

Populaarse noorte teadusvõistlussaate “Rakett 69” võitis Saaremaalt pärit Thorny Valk, kes õpib Tartus Hugo Treffneri gümnaasiumis.

Seekordne võitja tunnistas saate Facebook’i lehel avaldatud lühiusutluses, et ta ise peab üheks oma võidu põhjuseks hästi valitud meeskonda. “Teiseks mängis võib-olla rolli tööjaotus ülesande ajal – kutid kuidagi nagu sulasid oma rolli sisse, igaüks teadis, mida ta tegema pidi, mul tarvitses vaid öelda,” märkis ta.

Valk peab saates osalemist hindamatuks kogemuseks ja soovitab kõigil sellest kindlasti osa võtta. “Saage oma hirmust üle. Mina olin ka kodus teleka ees ja tegin veel nalja, et mina teeks paremini, kuid ei julgenud saatesse tulla. Tagasi vaadates olid hirmud täiesti mõttetud – kaotada polnud midagi!” kinnitas ta.

Saate produtsent Kaspar Kaljas ütles, et Thorny Valk lähenes finaalis püstitatud ülesandele süsteemselt. “Ning lahendas selle võidukalt.”

Finalistidel tuli ehitada Rude Goldbergi masin. “Lähteülesanne oli tekitada vähemalt kümnest elemendist koosnev ahelreaktsioon, kus esimese ja viimase elemendi vahelise reageerimise aeg pidi olema täpselt kaks minutit,” selgitas saate produtsent. Ehk teisisõnu, kes jõuab mainitud ajale lähemale, on võitja. “Thorny oli sellele ajale lähemal kui teine finalist Janeli ja võitiski.”

Auhinnakohver oli võistlusel kopsakas. Võiduga kaasnes 10 000 euro suurune teadusstipendium teadusagentuurilt, lisaks innovatsiooni akadeemia ja Eesti Energia välja pandud auhind võitjale – nädalane osalemine Prantsusmaal innovatsiooni akadeemia laagris.

Kolm tublimat sai ka võimaluse asuda Tartu ülikoolis õppima vabalt valitud erialal ning Thorny sai koos saate varasemate hooaegade võitjatega võimaluse külastada Baieris Solar Impulse’i lennukitehast. Samuti oli auhinnaks osalemine nädal aega töövarjuna erinevates IT-firmades.

Thorny Valk lahkus Saaremaalt väikese poisina, kuid on siin aastaid käinud pea igal suvel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 964 korda, sh täna 1)