Ruhnu saab osta e-pileti (1)

Ruhnu laevaliikluse hooaeg kiirlaevaga Runö algab 1. mail. Uuendusena saab sel hooajal Ruhnu sõitmiseks broneerimise asemel osta e-pileti nii nagu teistelgi laevaliinidel.

E-piletite müük avatakse 29. aprillil kell 10 aadressil www.tuulelaevad.ee. E-pileteid saab osta kohe kogu hooajaks, mis kestab 31. oktoobrini. E-pilet asendab broneerimise. Vaid Ruhnu saare püsielanikud saavad endiselt teha ka broneeringuid.

Kiirlaeval Runö on 60 reisijakohta ja eelmüügist müüakse igal reisil välja 48 kohta. Ülejäänud kohad hoitakse Ruhnu püsielanikele, sest laevaliiklus on suvel Ruhnu saare ainuke ühendus muu maailmaga.

Eelkõige on Ruhnu laevaliiklus riigi tellitud avalik liinivedu saareelu korraldamiseks. Kuna reiside arv on piiratud, siis kõik huvireisijad juulikuus Pärnus kindlasti laevale ei mahu ja sellega tuleb leppida.

Runö sõidab kaht liini: Roomassaare–Ruhnu (ülesõit 2 t 10 min) ja Pärnu–Ruhnu (ülesõit 3 t 10 min). Piletihinnad on juba kolmandat aastat samad. Pärnu–Ruhnu täispilet maksab 20 eurot ja sooduspilet 10 eurot.

Roomassaare–Ruhnu piletid maksavad 16 eurot ja 8 eurot. Sõidugraafikud on samuti sarnased eelmise hooaja graafikutega.

Ka on Runö oluliselt väiksem kui teisi liine sõitvad laevad, mis kokku tähendab seda, et laev õõtsutab ja raputab vähegi kõrgema laine ja tuule korral päris tõsiselt. Ruhnu sõitu tasub pikemalt planeerida ja selleks endale aega võtta, ütles Väinamere Liinide teenindusjuht Anu Hiiuväin.

Kiirlaev Runö väljub sel hooajal esimest korda 1. mail kell 16 Roomassaarest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 371 korda, sh täna 1)