Turvamehele neli aastat ja kolm kuud tingimisi vangistust (9)

Eile kuulutas kohtunik Kristel Pedassaar Kuressaare kohtumajas välja otsuse Germo Ütsile, keda süüdistati raske kehavigastuse tekitamises.

Nimelt lõi turvatöötaja Üts möödunud aasta 10. augustil kella nelja ajal öösel Kuressaares Tallinna tänaval klubi Privilege ees meest, kes löögi tagajärjel kukkus ja vigastada sai.

Kohus mõistis Germo Ütsile neli aastat ja kolm kuud vangistust, millest arvati lühimenetluses maha üks kolmandik. Lõplikuks karistuseks jäi kaks aastat ja kümme kuud vangistust, mida ei pöörata täitmisele, kui Üts ei pane kahe aasta jooksul toime uusi kuritegusid. Katseaega hakatakse lugema 28. aprillist. Apellatsioonikaebuse saab otsuse peale esitada seitsme päeva jooksul.

Karistuse kandmise ajaks määrati Üts Tallinna vangla Pärnu maakohtu kriminaalhooldusosakonna kriminaalhooldaja järelevalve alla. Germo Üts on kohustatud elama oma alalises elukohas Kuressaare linnas ja käima end kriminaalhooldaja juures registreerimas. Elukohast kauemaks kui 15 päevaks lahkumiseks või välismaale minekuks peab ta taotlema loa. Sama peab Üts tegema töö- või õppimiskoha muutmise korral.

Menetluskuludena mõisteti Ütsilt välja 887,50 eurot, lisaks peab ta maksma 181 eurot kannatanule tehtud kahe meditsiinilise ekspertiisi eest ja 72 eurot kaitsjakuludeks. Neid summasid saab Üts tasuda ühe aasta jooksul igakuiselt võrdsete osamaksetena.

Kohtunik Pedassaare sõnul määrati Germo Ütsile miinimumilähedane karistus. Kergendavate asjaoludena nimetas kohtunik Ütsi puhtsüdamlikku kahetsust ja tema tegutsemist pärast juhtunut, kui Üts viibis kiirabi tulekuni sündmuskohal ja aitas kannatanut kanderaamile tõsta. Germo Ütsi ei ole varem kohtulikult karistatud ja tal ei ole ka väärteokaristusi. Kuid tõendite analüüsimine, eriti turvakaamera videosalvestus näitas, et tegu ei olnud siiski hädakaitsega ja seega on kuritegu kvalifitseeritud õige paragrahvi järgi.

Germo Ütsi kaitsja, advokaat Kersti Põld eilsel otsuse ettelugemisel ei viibinud. Seetõttu ei osanud Üts ka öelda, kas ta kaebab otsuse edasi või mitte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 257 korda, sh täna 1)