Kaarma laululinnud hõiskavad julgelt ja lendavad hoogsalt

PALJU ÕNNE! Kristi Hints annab auhinna publiku lemmiku tiitli pälvinud ja 11–13-aastaste vanuserühma võitjale Roos Marie Karmel Pšenitšnajale. Foto: Lukreezia Kajak

PALJU ÕNNE! Kristi Hints annab auhinna publiku lemmiku tiitli pälvinud ja 11–13-aastaste vanuserühma võitjale Roos Marie Karmel Pšenitšnajale. Foto: Lukreezia Kajak

Aprilli keskel toimunud laululaste konkurss Kaarma Laululind on minu kui kultuurikorraldaja jaoks üks lemmiksündmusi: juhendajate ja laste usinad ettevalmistused kulmineeruvad püüdlike etteastetega, armsate, otse südamest tulevate lauludega.

Vahvaid laululapsi on meil palju. Sel korral sai neist Aste klubi laval üles astuda 31. Enamik neist Aste lasteaia ja põhikooli lapsed, aga oli ka neid, kes õpivad küll mujal, kuid elavad Kaarma vallas.

Suurt tänu vääriva juhendajatöö tegid ära Maarika Ellermaa, Reet Lõugas ja Malle Veske. Siinkohal kiitus ka tublidele lapsevanematele, kes on oma toredaid võsukesi igati toetanud. Kõige tähtsam ei olegi ju võit ega auhind, vaid hoopis enese proovile panek, elamused laval ja publikule esinemisest. Täiskasvanute toetus ja mõistmine on selle kõige juures tähtis.

Sel aastal on maakonna laulukonkurssidega põnev, aga veidi keeruline lugu. Nimelt toimub üle aasta ETV “Laulukarussell”, kus osalevad tublid laululapsed üle Eesti. Juba tehakse ettevalmistusi 2015. aasta saadete jaoks. Stuudiosse ja telesaatesse jõudmine on aga pikk protsess, millest meie valla laululastele oli Kaarma Laululind alles esimene samm.

Žürii välja valitud kolm parimat laululast igast vanusegrupist panid oma lavasära proovile Kesk-Saaremaa Viisivaka konkursil Valjalas 24. aprillil. Seal tuli võistelda veel kolme valla – Leisi, Pihtla ja Valjala – laululastega. Viisivakal valiti omakorda igast vanusegrupist kolm edasipääsejat Saare maakonna lõppvõistlusele Salmel.

10. mail toimuvale Saaremaa Laululinnule pääsevad Kaarma laululastest Kairiin Orb ja Riine Metsamaa (juhendaja Maarika Ellermaa), Lisandra Naarits (juhendaja Reet Lõugas) ja Roos Marie Karmel Pšenitšnaja (juhendaja Malle Veske). Sealse võistluse võitjad saavad sirge tee osalemiseks “Laulukarussellil”.

Just nimelt seda viimast võistlust silmas pidades toimus ka meie konkursi laste vanusegruppidesse jagamine. Kusjuures tähelepanuvääriv fakt on see, et lapse vanus (ja seega mõnel puhul vanusegruppi kuulumine) määratakse 31.12.2014 seisuga, sest nii näeb ette “Laulukarusselli” juhend. Veel on oluline ära märkida, et valdadevahelisele võistlusele saadetakse edasi ainult kolme esimese vanusegrupi lapsed. 14–16-aastased lauljad Kesk-
Saaremaa Viisivaka ja ka “Laulukarusselli” vanusepiiridesse enam ei mahu.

Kaarma Laululinnu parimatest parimad valisid välja Kuressaare Laurentiuse koguduse koorijuht ja SÜM-i dirigent Ester Soe, Kuressaare gümnaasiumi muusikaõpetaja ja koorijuht Mai Rand ning Aste lasteaiaõpetaja abi Kaire Raudsepp.

Kristi Hints


TULEMUSED

5–7-aastaste vanuserühm
I koht – Kairiin Orb
II koht – Riine Metsamaa
III koht – Liis Palu

8–10-aastaste vanuserühm
I koht – Lisandra Naarits
II koht – Iris Tinno
III koht – Romi Suurna

11–13-aastaste vanuserühm
I koht – Roos Marie Karmel Pšenitšnaja
II koht – Risto Metsamaa
III koht – Ingel Tagaküla

14–16-aastaste vanuserühm
I koht – Egert Rosljuk
II–III koht – Alice Linkmann ja Raili Metsamaa

Lavasära preemia – Lisandra Naarits, Alice Linkmann
Õige Valiku preemia – Roos Marie Karmel Pšenitšnaja
Julguse preemia – Otto Tinno, Janari Paju
Tulevikulootuse preemia – Melania Mägi, Elisa Geier, Liisa Šklennik, Mari-Liina Tall
Publiku lemmik – Roos Marie Karmel Pšenitšnaja
Aste põhikooli lemmik – Liis Palu
Aste lasteaia lemmik – Otto Tinno

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 124 korda, sh täna 1)