Lugeja kiri: Valjalas räägiti turismist

Valjala vald on rikka aja- ja kultuurilooga piirkond, ent kahjuks pole siinset potentsiaali turismimajanduses seni piisavalt kasutatud. Avaldatud statistika põhjal on Valjala vallas vähe atesteeritud majutuskohti, ülevaade ööbimiste kohta puudub. Pole teematalusid ega matkakorraldajaid, suveniiritegijaid. Võimalus kohvikusse sisse astuda puudub sootuks. Turismindusega tegelemine on jäänud peamiselt aktiivsete külaseltside (Jööri, Sakla) õlule.

Nii oli küllalt põhjust koostada Leader-programmile projekt, et alustada soodsamate tingimuste loomist turismiettevõtluse arenguks. Tähtsamad vaatamisväärsused on kavas varustada viitadega, et neid oleks hõlpsam leida.

Vallakeskusse seatakse üles olulisemaid loodus-, ajaloo- ja kultuuriobjekte tutvustav välikaart ning välja antakse samasisuline valda tutvustav infovoldik.

Kahest turismiettevõtlust käsitlevast infopäevast sai üks juba 21. aprillil teoks. Enam kui viiekümnele inimesele andis maakonna ettevõtlusest ja turismimajandusest ülevaate Saaremaa arenduskeskuse juhataja Piret Pihel. Ea Velsveebel-Greenwood tutvustas GoodKaarma edulugu. Kohalik ettevõtja Helina Mäekivi rääkis teest tänase Varju Pagarini. Sakla külaarengu seltsi tegemisi turismi arendamisel tutvustas Agnessa Sepp.

Infopäev lõppes ajurünnakuga teemal, mida saaks vallas turismiettevõtluse arendamiseks ära teha. Välja koorus üsna mitu vajalikku ja teostatavat ideed, näiteks siduda omavahel kohvik, käsitöökoda ja kohaliku kauba müümiseks mõeldud regulaarselt töötav turg. Hea mõte oleks ka kohalikke kultuuriajaloolisi paiku läbiv matka- või teemarada.

Tulemas on mitmeid ettevõtmisi. Lööne soo talgute toimumiskoht kui “Saaremaa valsi” sünnipaik on kavas tähistada mälestuskiviga. Jööri külaplatsil saab aga 15. juunil vaadata Kuressaare linnateatri etendust “Talgud” ja osaleda simmanil. Kohtumisteni Valjala mail!

Aare Martinson

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 165 korda, sh täna 1)