Ühe ajajärgu lõpp (1)

Kuressaare Vanalinna kooli kauaaegse direktori Sulev Soodla ametist lahkumisega lõpeb täna üks ajajärk Kuressaare haridusloos. Pole just palju koolijuhte, kellel on võimalus olnud luua uus kool ja seda ka aastakümneid juhtida.

Pealtnäha võis ju olla tegemist vaid vene õppekeelega 3. keskkooli muutmisega eestikeelseks põhikooliks. Tegelikult pidid aga tunnid kuus aastat toimuma paralleelselt mõlemas keeles. Vaja oli uusi õpetajaid, samas ei saanud loobuda senistest.

Kõigile probleemidele lisaks oli koolihoone seisukord kehv. Ja kaasas tuli käia internetiajastu Tiigrihüppega. Kõige sellega sai Sulev Soodla hakkama. Enda eest kõnelevad ka Vanalinna kooli lõpetanute head õpitulemused gümnaasiumis.

Paraku tuleb elus kõige eest maksta. Direktor Soodla kaotas kooli juhtides tervise. Seegi annab aga tunnistust tema pühendumusest, et mees ise ameti maha pani, kui mõistis, et enam ei jõua.

Loodetavasti aitab puhkus kauase direktori tervise taas joone peale ja Soodla jätkab tööd haridusvaldkonnas – kui mitte direktori, siis õpetajana. Kui sellist otsust ei sünni, on Soodlal vanaisa rolliski tegemist küll – kuus lapselast, kes küll praegu mandril koolis, tahaks suvel kindlasti vanaisaga koos kalale või metsa seenele minna.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 219 korda, sh täna 1)