Lugeja kiri: Muhu põhikool tähistas jüripäeva

Muhu põhikoolis on traditsioon tähistada jüripäeva Lembitu retkega. Lembitu kui eestlaste tuntuima vanema nimi kujunes ärkamisajal ja Vabadussõjas üheks rahvusliku uhkuse, vabadusvõitluse ja iseseisvuse sümboliks.

Seetõttu sai ka Muhu kooli retkele seitse aastat tagasi selline nimi antud.

Seekordse retke pikkus oli umbes 11 km. Algklassid tegid koos oma klassijuhatajaga veidi lühema matka. 4. klassist alates olid lapsed aga jaotatud võistkondadeks ja neil tuli liikuda kaardi järgi. Peale oma kooli kümne võistkonna osales veel neli külalisvõistkonda: Tornimäe, Orissaare, Laulasmaa ja Raeküla koolist.

Teekonnal tuli läbida kümme kontrollpunkti: tajude kontroll, granaadivise, noaloopimine, lõkkesüütamine, täpsuslaskmine, raskustega roomamine, meeskonnatöö, ajalooliste esemete mõistatamine, taimede tundmine ja takistusrada. Raja äärde olid üles riputatud ka silbid, mis teekonna jooksul tuli üles märkida ja pärast finišis neist sõna moodustada.

Kuna tegemist oli ka veteranide päevaga, tuli võtmesõnaks “Sinilillekampaania”. Seekord ei võetud hindamise aluseks raja läbimise kiirust, nagu varasematel aastatel, vaid iga võistkonna soorituste tulemusi kontrollpunktides.

Nõnda kujunes välja paremusjärjestus: II astme I koht – 6. kl võistkond koosseisus Elluli Saat, Kadri Ligi, Alexander Allan Lindberg-Tarvis, Sigrit Mardi ja Risto Valdmets; II koht – 4. kl võistkond; III koht – 6. kl 2. võistkond
.
III astmes sai I koha 7. klassi 1. võistkond koosseisus Katarina Keerd, Kelly-Ly Merkulova, Ives Tammeaid, Kaire Looris. II koht läks 9. kl 1. võistkonnale, III koht 8. kl 2. võistkonnale.

Esimese koha pälvinud võistkonnad said diplomi ja rändkarika oma valdusse. Ülejäänud said lisaks diplomile maiustada šokolaadi või kommidega. Tänukirjaga osavõtu eest tuli leppida neil, kellel seekord nii hästi ei läinud.

Külalistest said I koha Tornimäe noorkotkad, II koha Raeküla kool, III koha Orissaare kodutütred. Välja anti veel eriauhinnad täpsuslaskmise eest. Need said Ott Andero Oidekivi, Katriin Kasela, Karoliine Kaljuste, Valter Trei, Kelly-Ly Merkulova ja Karen Saksakulm.

Leena Peegel

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 126 korda, sh täna 1)