Maavalitsus ei vähenda lennufirmale määratud leppetrahvi

Saare maavalitsus jättis rahuldamata lennufirma AS Avies vaide, millega lennufirma taotles lennugraafiku rikkumise eest määratud 3300-eurose leppetrahvi vähendamist 381 eurole. 

Saare maavalitsus leiab endiselt, et veebruaris Tallinna–Kuressaare–Tallinna lennuliinil toimunud 11 lennugraafiku muudatust ei ole omavahel mitte seotud kõrvalekaldumised, vaid süsteemsed muudatused, mida lennufirma maavalitsusega ei kooskõlastanud.

Maavalitsus on seisukohal, et lennufirma ühepoolselt esitatud teavitusi (millest mitu on ingliskeelsed automaatteated) ei saa lugeda kooskõlastatud muudatusteks. Lepingu järgi peab lennufirma kooskõlastama lennugraafiku muudatused tellijaga hiljemalt kaks nädalat enne lennu toimumist ja teatama muudatustest vastavatele lennujaamadele. Vedaja ei ole aga ühegi lennugraafiku muudatuse puhul seda nõuet järginud.

Maavalitsus osutab, et kooskõlastamata muudatuste tegemine lennugraafikusse on lubatud ainult vääramatu jõu korral ning muudel juhtudel on tegemist lepingu rikkumisega, mille korral on õigus kohaldada leppetrahvi.

Saare maavanem määras AS-ile Avies 3300 eurot leppetrahvi lennugraafikus tehtud kooskõlastamata muudatuste eest 20. märtsil. Kuu aega hiljem esitas Avies vaide leppetrahvi vähendamiseks põhjendusega, et leppetrahv on määratud valedel alustel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)