Ruhnu on popp

Üksik Ruhnu saar kaugel Liivi lahes tõmbab inimesi ligi justkui magnetiga. Kõigest ööpäevaga on suvehooajaks müüdud ligi 3000 e-piletit. Tõsi, enamik neist muidugi juulikuuks, kui puhkab enamik eestlastest. Kuid laevaga sõitjaid jagub kogu hooajaks, 1. maist oktoobri lõpuni.

Enamik pileteid on ostetud siiski Pärnu suunale. Roomassaarest soovivad Ruhnu jõuda vaid vähesed. Õnneks ei pea Ruhnu püsielanikud oma suviseid reise juba maikuus paika panema, sest kümme kohta igal reisil on neile tagatud.

Rohkem kui kaks reisi päevas pole riigi tellitud laeval tipphooajal võimalik teha, sest Ruhnu on kaugel ja meeskonnale seadusega ette nähtud vaid piiratud arv töötunde. Positiivne on aga see, et e-keskkonnas saavad soovijad vabanevaid kohti kohe osta.

Peaasi, et saar ikka rahvamassidele vastu peab. Turistidel tuleks lähtuda sellest, et ilmselt tahavad nad tulevikus taas Ruhnu minna. Seega tooge saarelt ära kaasavõetud söökide-jookide pakendid ja taara. Ja ööseks saarele jäädes tehke tuld vaid selleks ette nähtud kohtades.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 101 korda, sh täna 1)