Euroopa Liit annab alvarite taastamiseks 3,7 miljonit eurot (3)

30. aprillil avaldas Euroopa Komisjon 2014. aastal rahastuse saamiseks heaks kiidetud keskkonnaprojektide nimekirja.

Ühtekokku eraldab Euroopa Komisjon LIFE+ programmi raames raha 255 keskkonnaprojekti läbiviimiseks kogusummas 282,6 miljonit eurot. Heakskiidu sai ka Eesti loopealsete (kadakaste karjamaade) taastamise projekt “LIFE to alvars” ehk “Elu alvaritele”. Euroopa Komisjon eraldas Eestile selle projekti läbi viimiseks 3,7 miljonit eurot. Projekti rahastatakse täies mahus.

Projekti eesmärk on taastada 2500 hektarit alvareid ehk loopealseid Saaremaal, Muhus, Hiiumaal, Läänemaal ja Pärnumaal ning taasalustada karjatamist, luues selleks sobilikud tingimused. Taastatavatest aladest asub ligi 2000 ha Saaremaal ja Muhus. Samuti tutvustatakse projekti käigus loopealsetel leiduvaid väärtusi nii kohalikele kui ka külalistele. Projekti juhtpartner on keskkonnaamet ning kaaspartnerid Tartu ülikool, Eesti maaülikool ja pärandkoosluste kaitse ühing.

Tegevus läheb lahti oktoobris 2014 – siis korraldab keskkonnaamet Kuressaares infopäeva, kus tutvustatakse projektis osalemiseks vajalikke dokumente ja osalemise reegleid. Need, kellel on maa kasutamiseks leping sõlmitud, võivad projekti tööde lepingu sõlmida juba 2014. aasta sügisel. Praeguseks on projektis osalemiseks nõusoleku andnud ligi 300 maaüksuse omanikud.

Ootame projektis osalema firmasid, MTÜ-sid ja eraisikuid, kellel on huvi karjatada loopealsetel loomi, ja ka taastamise teenuse pakkujaid. Projekti raames taastatavate alade kaartidega saab tutvuda keskkonnaameti kodulehel.

Täpsemat infot küsida ja osalemise huvist teada anda saab e-meili aadressil annely.reinloo@keskkonnaamet.ee.

Annely Reinloo
projekti koordinaator

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 389 korda, sh täna 1)