Maavanema arvates on Kaarma vallavalitsus ekslikult talitanud (16)

Saare maavanema Kaido Kaasiku arvates oleks Kaarma vallavalitsus pidanud Praakli küla puiduladustusplatsi rajamiseks detailplaneeringu algatama. Seda põhjusel, et selle maaüksuse juhtotstarve ei võimalda sinna laoplatsi rajada. Kaarma vallavalitsus väljastas ehitusloa detailplaneeringut algatamata.

Maavanem märkis, et kuigi sel maatükil ei ole detailplaneeringu kohustust, oleks vallavalitsus pidanud seda ikkagi kaaluma. “Detailplaneeringu avalik menetlus võimaldanuks õigeaegselt kaasata ka huvigruppe ja leida erinevatele osapooltele sobiv lahendus,” vastas maavanem Kuressaare abilinnapea Taavi Kurisoo arvamuse küsimise peale.

Linnavalitsus küsis maavanema arvamust, kuna puiduladustusplatsile viiva tee äärde jääb ka linnale kuuluv kalmistu. Samuti on ladustusplatsi tõttu suurenevast liiklusest häiritud Kudjape aleviku elanikud.

Kaarma vallavalitsusest öeldi Saarte Häälele, et maavanema arvamuse suhtes võetakse seisukoht tuleval nädalal. Kinnitati ka, et kõnealuse laoplatsi osas on käimas ehitusalase järelevalve menetlus. Nimelt ei vasta valminud laoplats Kaarma vallavalitsuse hinnangul projektile, millele ehitusluba oli antud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 699 korda, sh täna 1)